24 Mart 2011

Roitfeld'in seçimi

Vogue Paris'ten ayrıldıktan sonra ne yapacağına dair çeşitli spekülasyonlar üretilen Carine Roitfeld, sonunda kararını açıkladı. Roitfeld, 2011-2012 Sonbahar/Kış sezonunda Barneys mağazalarının stil danışmanı ve konuk editörü olarak görev yapacak. Ayrıca Barneys'in gazete, broşür, Madison Avenue'deki vitrin de dahil olmak üzere, Mario Sorrenti tarafından çekilmiş tüm reklam kampanyasını da yürütecek.

"Benim gibi bir Fransız kızın hayali gerçek oldu. Yeni proje, yeni heyecanlar demek. Daha önce masanın hiç bu tarafında durmamıştım. Ama styling yaparken de yola çıkış noktam kadınlardı. Ya kendim ya da ilham veren kadınlardı... Barneys, lüks tüketim alanında en büyük departman mağaza. Onun bir parçası olmak mutlu ediyor," diyor. Hakkında üretilen spekülasyonlarla ilgili olarak da "Bir gün Tisci ile Dior'a geçtim, diğer gün Slimane ile Yves Saint Laurent'a. Bazen de Tom Ford ile ortak iş kurduğum söylendi. Ben bile takip etmekte zorlanıyordum artık. Durum netleşince de, bu söylentilere bir son vermek için beklemeden açıklama gereği duydum. Artık özgürüm ve bu özgürlüğün sonuna kadar tadını çıkarmak istiyorum.

Carine Roitfeld'in New York kökenli Barneys'deki çalışmaları, önümüzdeki Eylül ayında, moda haftasıyla eşzamanlı olarak vitrine çıkacak.

Carine Roitfeld'in Vogue Paris'teki görevinden ayrılma hikayesi için tıklayın.

Carine Roitfeld'in ardından Vogue Paris'in yeni Yayın Yönetmeni olan Emmanuelle Alt haberi için tıklayın.

ETİKETLER: CARİNE ROİTFELD