14 Eylül 2018

Rihanna'nın Demokratik Cenneti: Savage x Fenty

YAZI: İNAN KIRDEMİR

18-09/13/9fb47708-52e6-4856-bc75-8c35cb5568a0.jpeg

Fotoğraf: Kevin Mazur/Getty Images for Savage X Fenty

Victoria’s Secret’ın kusursuz meleklerine bir alternatif mi arıyorsunuz? Öyleyse Rihanna’nın yeni iç giyim markası Savage x Fenty ile doğru adrestesiniz. New York Moda Haftası kapsamında Brooklyn, Navy Yard’ta çok özel bir defileyle tanıtılan koleksiyon yüksek modanın özgürleşmesi adına büyük umutlar vaat ediyor. Neden mi? Model kadrosunda moda sahnesinde görmeye pek alışık olmadığımız kadınlar yer alıyor. Kimi büyük beden, kimi siyahi, kimi süpermodel, kimi de dövmeli...

Yıllardan bu yana tek tip bir güzellik algısıyla tekelleşen 'seksilik' kavramı, Rihanna'nın Savage x Fenty'siyle yeni anlamlar kazanıyor. Kendi demokratik cennetini yaratan dünya yıldızı kadınlara kendilerini özgürce keşfetme fırsatı sunuyor. "Cesur bir dünya burası!" diyor, Rihanna ve ekliyor: "Bu gece bu podyumda yürüyen tüm kadınlar korkusuz!"

Koleksiyona neden 'savage' (vahşi) adını verdiğiniyse şöyle açıklıyor: "Her kadın içindeki güç sebebiyle biraz vahşidir. Keşfedersiniz veya keşfetmezsiniz, fakat bu hissiyat hep oradadır!"

Rihanna Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Gerçek

ETİKETLER: RİHANNA , SAVAGE X FENTY