11 Ekim 2017

Riccardo Tisci, Nike ile Yeniden Bir Arada

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Riccardo Tisci

Eğer haftasonu Instagram'da Riccardo Tisci’nin paylaşımlarına denk geldiyseniz, Nike ile işbirliğinin bu kez farklı bir proje olduğunu biliyorsunuzdur. Tisci, bu sezon Nike için, basketbol ve stilin birleştiği, ilhamını NBA'in en iyi giyinen oyuncularından alan bir kapsül koleksiyon yarattı.

Victorious Minotaurs adını verdiği koleksiyon, gömlek, tişört gibi temel kıyafetlerin bulunduğu erkekler için 4, kadınlar için 3 parçadan oluşuyor. Koleksiyonda şapkalar ve pimlerin yanı sıra Tisci'nin en yeni Air Force 1 spor ayakkabısı da yer alıyor. Tasarımcı koleksiyon hakkında "Ayakkabı konusunda takıntılıyım. Çok temiz ve sade, ama aynı zamanda ayrıntılarla donatılmış olmalı. Stilimi en iyi temsil eden ayakkabı, Nike ile yaptığım işbirliği "dedi. Spor ayakkabılar NBA'in kırmızı, beyaz ve mavi logosundan yola çıkarak tasarlanmış, ek olarak Tisci'nin imzası haline gelen yıldız simgesiyle de hibrid bir görünüm elde edilmiş.

Riccardo Tisci

İtalyan tasarımcıyı yakından takip edenler, Tisci’nin çocukluğunda basketbol oynayarak büyüdüğünü ve NBA yıldızlarının en sadık hayranlarından biri olduğunu bilir. Bu işbirliğini maç sonrası basın toplantılarında ve sokakta görmeye hazır olun.

Meraklısına not: NikeLab x RT Victorious Minotaurs, 12 Ekim'de Kuzey Amerika'da, 20 Ekim'de Paris'te ve 21 Ekim'de NikeLab mağazalarında ve online olarak satışa sunulacak.

ETİKETLER: RİCCARDO TİSCİ , NİKE , VİCTORİOUS MİNOTAURS