09 Nisan 2012

Raf Simons artık Dior'da

Christian Dior modaevinden yapılan açıklamada, Raf Simons'un John Galliano'dan boşalan kreatif direktörlük görevini devraldığı açıklandı. Simons imzalı ilk Dior koleksiyonu, Temmuz ayında Paris Couture Haftası'nda podyuma çıkacak. Kurucusu Christian Dior'un ardından sırasıyla göreve gelen Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferré ve John Galliano'nun yerini alan Raf Simons'un yeni unvanı Artistik Direktör olarak belirlendi.

 

Belçika kökenli Raf Simons'un eğitimi endüstriyel tasarım üzerine. Antwerp Six Grubu'ndan Walter von Beirendonck'un yanında moda dünyasını keşfetmeye başlayan Simons, 1995'te "Hızlı yaşa, bohem öl!" mottosuyla kendi imzasıyla erkek koleksiyonları hazırlamaya başladı.

 

Koleksiyonlarını Paris'te podyuma çıkaran 44 yaşındaki tasarımcı, sokakta, köprüde, parkta ya da fotoğraf stüdyosu gibi alışılmışın dışında mekanlarda yaptığı şovlarıyla da konuşuldu. Fred Perry ile işbirliği yaparak kapsül koleksiyonlar hazırlayan Raf Simons'un bir de Raf by Raf Simons isimli alt markası bulunuyor.

 

Dünyanın önde gelen çok katlı mağazalarında koleksiyonları satılan Raf Simons, 2005 yılından beri Prada Group bünyesindeki Jil Sander modaevinin de kreatif direktörlüğünü yürütüyordu. Simons, geçtiğimiz Milano Moda Haftası'nda son Jil Sander koleksiyonunu sunmuş, ardından yapılan açıklamada Jil Sander'in kendi imza markasının başına geçeceği bildirilmişti.

 

Simons yeni üstlendiği göreviyle ilgili olarak "Christian Dior benim için hep ilham veren bir tasarımcıydı. Dünya çapında şıklığın ve zarafetin zirvesini simgeliyor. Böylesi güçlü bir Fransız modaevinde artistik diektörlük yapacağım için çok heyecanlıyım ve onur duyuyorum," dedi.

Kendi imza markalarının yanı sıra, Jil Sander ve Jil Sander Navy için hazırladığı tasarımlarla dünden bugüne Raf Simons'u hatırlamaya ne dersiniz?


Foto Galeri için tıklayın.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

John Galliano'nun kendi imza markasından ayrılmasını ardından Bill Gaytten kreatif direktörlüğü devralmıştı. Tıklayın.

Dior'dan Galliano geçti. John Galliano'nun sıradışı Dior tasarımları için tıklayın.

Hedi Slimane de Yves Saint Laurent modaevinin yeni kreatif direktörü oldu. Tıklayın.

ETİKETLER: RAF SİMONS , CHRİSTİAN DİOR