28 Temmuz 2017

Proenza Schouler'dan Aile Planlamasına Destek

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Donald Trump'ın, Obamacare'in yerine getirmek istediği sağlık yasasının çok az bir farkla Temsilciler Meclisi'nden geçmesiyle, aile planlaması Amerika'yla birlikte dünyada da yeniden tartışılmaya başladı. Eğer Trump'ın önerdiği sağlık yasası tam anlamıyla yürürlüğe sokulursa, ABD’de anne ve bebeklerine, ya da kürtaj ve diğer konularda hamile kadınlara tıbbi destek sağlayan, onları eğiten ve asla kar amacı gütmeyen Amerika Aile Planlaması Federasyonu da büyük bir tehdit ile karşı karşıya kalacak.

Proenza Schouler

Başta Diane von Furstenberg ve Anna Wintour olmak üzere, alınan bu karara yüksek moda dünyası da tepkili. New York merkezli Proenza Schouler ise tepkisini yaratıcı bir kısa filme dönüştürerek, Hari Nef, Selena Forres ve Grimes gibi isimlerle kadınlığı, cinselliği ve özgürlüğü açık açık konuşuyor.

Harley Weir yönetmenliğinde çekilen kısa film, Amerika Aile Planlaması Federasyonu'nu ayakta tutmak için yapılan yüksek sesli bir çağrı. Bu çağrıya kulak vermek istiyorsanız, aşağıdaki videoyu izlemeden geçmeyin!

 

A Film For Planned Parenthood of New York City from Proenza Schouler on Vimeo.

ETİKETLER: PROENZA SCHOULER , DONALD TRUMP , AİLE PLANLAMASI , AMERİKA AİLE PLANLAMASI FEDERASYONU , HARLEY WEİR