03 Şubat 2017

Prens William ve Harry’den Anneleri için Anlamlı Heykel

YAZI: İNAN KIRDEMİR

İster kraliyet ailesi mensubu olun, ister sıradan bir vatandaş, en yakınınızı kaybetmenin acısının kimlik ve sınıfla ölçülmüyor. Prens William ve Harry, anneleri Prenses Diana’yı kaybedeli gelecek Ağustos ayında tam 20 yıl olacak. Geçtiğimiz sene kayıp yakınlarına moral ve destek vermek amaçlı kurulan 'Heads Together' derneğini ziyaret eden Prens Harry, belki de ilk kez annesinin vefatının ardından neler hissettiğini tüm samimiyetiyle dile getirmişti. O dönem henüz 12 yaşında olan prens, annesinin ardından bunca yıl sustuğu için pişmanlık yaşadığını dile getirmişti. Prens William da erken yaşta büyümek zorunda kalmıştı haliyle.

Prenses DianaFotoğraf: Getty Images Turkey

Prenses Diana, Prens William ve Prens Harry, 1989

Şimdi Prens William 34 yaşında, Prens Harry ise 32. Annelerinin 20. ölüm yıldönümü için, Kensington Sarayı'nın bahçesine heykel yaptırmak için hazırlıkları başlatan prensler, "Annemiz öleli 20 yıl oldu. Onun bu ülkeye kattığı pozitif değeri hatırlayıp, ölümsüzleştirmenin tam zamanı. O birçok hayata dokundu ve birçok kaderi değiştirdi. Umarız bu heykel, annemizin insanlığına, duruşuna ve çabalarına bir saygı duruşu olur." diyor.

Elbette bu heykel Prenses Diana için hazırlanan ilk anıt değil. İngiltere'de ve İngiltere'nin dışında birçok sergiye, müzeye ve sanat eserine konu olan prenses, bugüne kadar sayısız eserle anıldı. Kensington Sarayı'nın bahçesinde inşa edilecek bu anıtı özel kılan, Prenses Diana'ya oğullarının armağanı olması.

Prens William ve Kate Middleton'ın Kraliyet Mutluluğu 

 

ETİKETLER: PRENSES DİANA , PRENSES WİLLİAM , PRENSES HARRY , KRALİYET AİLESİ