05 Şubat 2019

Prens Harry Babasını Kaybeden Bir Çocukla Dertleşirse

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Prens Harry

Fotoğraf: Cameron Spencer/Getty Images

Haberde bahsettiğimiz çocuk fotoğraftaki çocuk değildir.

Prens Harry ve Meghan Markle'ın çocuklarla arası oldukça iyi. Sussex Düşesi'nin anne olmaya gün saydığı bugünlerde, durdurak bilmeden İngiltere'deki vakıfları ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Kraliyet çiftinin son durağı Bristol oldu. Burada 12 yıl önce madde bağımlısı olan genç bir çocuğu sosyalleştirip hayata dönmesini sağlamak amacıyla kurulan Empire Fighting Chance'i ziyaret ettiler. Ziyaretleri sırasında Iestyn Jones isimli bir çocukla dertleştiği görülen Prens Harry, basın mensuplarından 10 dakika rica edip Iestyn ile yalnız görüşmeyi tercih etti.

Iestyn yakın zamanda babasını kaybetmiş bir çocuk. 12 yaşında annesini kaybeden prensin zamanında geçtiği o zorlu süreçten geçiyor. Ebeveyn kaybetmenin ne demek olduğunu iyi bilen prens, Iestyn'ın hikayesini duyar duymaz onunla yakından ilgileniyor, hatta dertleşiyor.

Konuşmalarının sonunda basının sorularını yanıtlayan Iestyn, Prens Harry'nin kendisini "Ben de aynı travmayı yaşadım. Hissettiklerini derinden paylaşıyorum" diye teselli ettiğini dile getirdi. Prens Harry'nin inanılmaz sıcakkanlı olduğunu belirten Iestyn, "Bu kadar iyi bir insan olduğunu tahmin etmiyordum" dedi.

Prens Harry annesinin vefatının ardından ne dedi? Okumak için tıklayın!

 

ETİKETLER: PRENS HARRY , MEGHAN MARKLE , İNGİLİZ KRALİYET AİLESİ