16 Aralık 2010

Posen'in perileri

Zac Posen 2011 Pre-Fall Koleksiyon çekimi için geçtiğimiz yılın çok konuşulan bazı isimlerini bir araya getirdi. Bu isimler arasında en çok dikkat çeken hiç kuşkusuz XL model Crystal Renn'di. Jean Paul Gaultier'nin defilesini kapatan Renn'in verdiği kilolar çarpıcı. Posen'in ilham perilerinden ikisi ise Vogue Türkiye'nin kapak yüzleri: Haziran sayısına İstanbul'da gerçekleşen çekimle kapak olan DJ-model Leigh Lezark ve Ekim'de Julia Stegner ile kapağı paylaşan, 2007'den beri Estée Lauder'in de yüzü olan Hilary Rhoda. Posen son olarak da 70'lerde ikonlaşan modacı Halston'ın ilham perilerinden Afro-Amerikan model Pat Cleveland'ın kızı Anna van Ravenstein'ı çekimin yüzü yaptı.

Posen'in 2011 Pre-Fall (Sonbahar Öncesi) Koleksiyonu, tasarımcının imzası haline gelen canlı bir renk paleti ve vücudun hatlarını çıkaran silüetlerden oluşuyor. İşin içinde Posen'in o muzip ve teatral dokunuşları elbette yine var. Lazer kesim dantel efektleri ve mavi-turkuaz leopar baskılar da pantolon ve ceketleri süslüyor. İri ceketler ve jileler de koleksiyonun öne çıkan parçalarından.


Foto Galeri için tıklayın.

ETİKETLER: LEİGH LEZARK , ZAC POSEN , JULİA STEGNER , HİLARY RHODA , 2011 PRE-FALL , ESTÉE LAUDER , ANNA VAN RAVENSTEİN , PAT CLEVELAND