19 Ocak 2016

Pop'un Kralı Michael Jackson'ın Beklenen Diskografik Belgeseli

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Michael Jackson

Fotoğraf: @officialspikelee

2015 yılında herkesin konuştuğu Amy Winehouse'un meşhur 'Amy' belgeselinden sonra, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz David Bowie hakkındaki ilk film haberini beklerken, Michael Jackson'ın 2016'da vizyona girecek 'Michael Jackson's Journey From Motown to Off The Wall' belgeselinin ilk fragmanı yayınlandı.

2009'da kaybettiğimiz Pop'un Kralı Michael Jackson sadece müzik dünyasını değiştirmekle kalmadı, adeta tüm dünyayı salladı. Spike Lee'nin yönetmeni olduğu belgesel, 6 yaşında ailesinin grubu Jackson 5 ile müzik kariyerine başlayan Pop'un duayeni MJ'in 45 yıllık müzik kariyerini konu alıyor. Büyük bir MJ hayranı olan Spike Lee'nin bu hayranlığının geçmişi 1996 yılındaki 'They Don't Care About Us' şarkısının müzik videosunu çekerek başlamıştı. Malcolm X, Inside Man ve 25th Hour ile tanıdığımız Spike Lee MJ'in ölümünden 3 sene sonra efsanevi albümü Bad'in 25. yılına özel 'Bad 25' belgeselini çekerek saygı duruşunda bulunsa da bu ünlü yönetmen yetmemişti ki, şimdi ise MJ'in tüm diskografisini konu alan 'Micheal Jackson's Journey From Motown to Off The Wall' belgeseli için yönetmen koltuğuna oturdu. Tüm kariyerini konu alan belgesel de kişisel görüntüler, aile ve birçok değerli müzisyenin röportajı da yer alıyor.

İlk fragmanı çıkan heyecan verici MJ belgeselinde 2015 Victoria's Secret şovuna çıkan The Weeknd'in Michael Jackson hakkındaki röportajı da bulunuyor. Belgeselin ilk gösterimi 24 Ocak'ta Sundance Film Festivali'nde yapılacak. 

 

ETİKETLER: MİCHAEL JACKSON , SPİKE LEE , BELGESEL , SİNEMA , MÜZİK