07 Aralık 2018

Paul Smith'in Takım Koleksiyonunun İlham Perileri: Patti Smith, Jane Birkin ve Grace Coddington

YAZI: ZEYNEP GÜR

jane birkin

Fotoğraf: Getty Images Turkey 

Paul Smith'in, Patti Smith, Jane Birkin ve Grace Coddington gibi zamansız ilham perilerine ithaf ettiği takım elbise koleksiyonunun hedef kitlesi klasik yanlısı güçlü kadınlar. Sade, ulaşılabilir fakat güçlü yorumlardan oluşan kapsül koleksiyon hakkında Paul Smith şunları söylüyor: "Bence kadınların istediği şey tam olarak buydu - sade, ulaşılabilir bir takım elbise koleksiyonu." 

15 parçadan oluşan kapsül koleksiyonu, takım elbiseler, paltolar, ipek bluzlar ve aksesuarlar oluşturuyor. 70'li yıllarda Paul Smith imzalı takım elbiseler giyerek 'unisex' bir yorum getiren ve 98 yılında ilk kadın takım elbise koleksiyonunu yaratmasında büyük etkisi olan ileri vizyonlu Patti Smith, Jane Birkin, Charlotte Rampling ve Grace Coddington, bu koleksiyonun rol modelleri.

 paul smith

"Bu koleksiyonu düşünmeden giyinebilirsiniz" diyor Paul Smith. "Koleksiyonun en büyük avantajı istediğiniz zaman istediğiniz şekilde giyebilecek olmanız. Jane Birkin olsaydı Converse ile giyerdi. Patti Smith eski bir Joy Division tişörtüyle. Yani kısacası, eğlenmeye bakın!"

Jane Birkin'in İkonik Stilinden Neler Öğrendik:

ETİKETLER: PAUL SMİTH , PATTİ SMİTH , JANE BİRKİN , GRACE CODDİNGTON