27 Haziran 2016

Paul Smith'in Backstage’inde Bob Marley Ruhu ve Karayipler

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

paul smith

Paul Smith

Çabuk! Paul seni görecek, aşağıda çok kalma tam saatinde başlıyoruz’ bağrışları eşliğinde koşar adımlarla backstage’e giderken Paul pek de beni beklemişe benzemiyor, kendisi dans etmekle meşgul. Paul Smith’in 60 ve 70’lerde çıktığı gece kulüplerinden Flamingo Club, Whiskey-a-Go-Go’yu ilham alması hiç de şaşırtıcı değil zira bu adam eğlenceyi hiçbir zaman bırakmadı.

paul smith

‘Her zaman eklektik bir ruh vardı o kulüplerde, birbirinden ilginç insanlar her taraftaydı, o zamanlar kendini ifade etmek ise en önemli şeydi’ diyor Paul Smith backstage’de son hazırlıklar tamamlanırken. Defile başlamaya 10 dakika kala komik suratlar yapıp eşekler arkasında saklanması, cep telefonu ile gizliden benim fotoğrafımı çekmesinin tek nedeni ekibine sonuna kadar güvenmesi. Paul Smith demek her şeyden önce bir aile demek.

paul smith

Karayiplerden bir renk paleti, gökkuşağı, Bob Marley’in ruhu ve her şeyden öte, kendini ifade. Dansın kendini ifade etmenin en büyük yollarından biri olduğunu varsayarsak Paul Smith 2017 İlkbahar/Yaz defilesi bununla ilgiliydi. Paul Smith’in renkli Backstage’inden bildiriyoruz.

 

ETİKETLER: PAUL SMİTH , PARİS , PARİS ERKEK MODA HAFTASI , BACKSTAGE