13 Eylül 2018

Ön Sırada Tarihi An! Anna Wintour ve Tyler Mitchell Yan Yana!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Anna Wintour, Tyler Mitchell

Fotoğraf: Instagram

Yüksek moda sahnesinde gerçekleşen her defilenin ön sırası Anna Wintour'dan sorulur! Bu yüzden yanında ya Kraliçe 2. Elizabeth ya da Hillary Clinton oturur. Yıllardır değişmeyen siyah çerçeveli Chanel gözlüğü ve milim şaşmayan küt saç kesimiyle podyum üzerindeki otoritesini her daim böyle konuşturdu. 

Yukarıdaki fotoğrafa baktığınızda görmüş olduğunuz tablo alışılmısın dışında. Coach 2019 İlkbahar/Yaz defilesinde Wintour'un yanında bahsettiğimiz isimlerden farklı bir kişi oturuyor. Amerikan Vogue'un 126 yıllık tarihinde bir devrim gerçekleştiren 23 yaşındaki fotoğraf sanatçısı Tyler Mitchell. Beyoncé'nin kapak yıldızı olduğu Eyül 2018 'Büyük Moda Sayisı'nın mimarı olan Mitchell, Vogue'un birlikte çalıştığı ilk siyahi fotoğraf sanatçısı.

Sosyal medyada büyük ses getiren kare yüksek modanın demokratikleşmesi hakkında da önemli ipuçları veriyor. Defile başlamadan önce sohbet ettikleri gözlenen Wintour ve Mitchell'ın bu ön sıra ortaklığı sektörün geneline yayılabilecek mi, bekleyip göreceğiz...

Anna Wintour Hakkında Bilmediğiniz 73 Şey 

ETİKETLER: TYLER MİTCHELL , ANNA WİNTOUR , COACH , NEW YORK MODA HAFTASI , BEYONCE