23 Kasım 2011

Ölümsüz MM stili

Güzel, seksi, gizemli, çocuksu ve göz alıcı. Bu kadar sıfatı alıp Hollywood'un ışıltılı dünyasına taşıdığınızda karşınıza tek bir isim çıkıyor: Marilyn Monroe. 1926 yılında Los Angeles'ta hayata Norma Jeanne Mortenson olarak başlayan, ismiyle müsemma MM, Simon Curtis'in yönettiği My Week With Marilyn isimli filmde günümüzde genç aktris Michelle Williams tarafından hayat buldu.

Andy Warhol'dan Madonna'ya kadar pek çok sanatçıya ilham kaynağı olan, sinemanın tartışmasız en beğenilen ikonlarından Marilyn Monroe'nun hayatına ışık tutan filmin kostümleri de arşivlerden yola çıkılarak hazırlandı. Filmin kostüm tasarımları, daha önce Sliding Doors, Match Point, Cassandra's Dream, Penelope ve Scoop gibi filmlere de imza atmış olan Jill Taylor'ın imzasını taşıyor.

Henüz Oscar adaylıkları açıklanmadı. Hayatı boyunca hiç Oscar heykelciğini kucaklamamış olan Marilyn Monroe'nun genç oyuncu Williams'a heykelciği getirip getirmeyeceği merak konusu. Ama filmin basına yansıyan karelerinden de anlaşılıyor ki, Michelle Williams görüntü olaral Marilyn Monroe'yu yaratmakta oldukça başarılı.Foto Galeri için tıklayın.

ETİKETLER: MARİLYN MONROE , MİCHELLE WİLLİAMS , OSCAR 2012