10 Haziran 2018

Olivier Rousteing'in Hayatı Belgesel Oluyor

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

olivier rousteing

Fransız moda evi Balmain'in kreatif direktörü Olivier Rousteing’in hayatı belgesel oluyor. Bordeaux’da evlat edildiği günden çocukluk yıllarına, 24 yaşında Balmain’in başına geçtiği günden kişisel ve profesyonel seyahatlerine uzanacak belgesel, Rousteing’in moda şöhretine giden yolunu çizecek.

2011’de Balmain'in kreatif direktörü olan Rousteing, Yves Saint Laurent’den sonra tarihin ikinci en genç tasarımcı olmuştu. 4.9 milyon takipçisiyle, Instagram'da en çok takip edilen Fransız tasarımcı, sosyal medyayı etkin kullanımı ve #BalmainArmy’si ile yarattığı etkiyi, moda evinin avantajına kullandı.

Olivier Rousteing

Rousteing, ‘Sadece otuzlu yaşlarımdayken hayatım hakkında bir belgesel olacak. Balmain’ın DNA'sına dayanan H&M ile olan işbirliğimiz, kreatif ekibin başına geçtikten sadece dört buçuk yıl sonra gerçekleşti. Sekiz yıldır Balmain'deyim, Bay Valentino ya da Pierre Cardin gibi değil, ama bu da ilginç. Bazen hayatımın bir moda paradoksu gibi olduğunu hissediyorum’ dedi.

Sadece 32 yaşındayken bir otobiyografiniz olması kesinlikle sıra dışı bir şey, Rousteing bunu kabul ediyor. Ancak bu kadar genç yaşta ulaştığı başarıları düşündüğünüzde, anlatılacak büyük bir hikaye olduğunu anlıyorsunuz.

Olivier Rousteing

Vogue UK’e verdiği bir demeçte 'Başlangıçta ben Balmain’in bebeğiydim şimdi Balmain benim bebeğim' diye anlatıyor tasarımcı. 'Evlat edinildim, bir yetimhaneden geldim ve olumlu mesajlar vererek insanlara hayallerin gerçekleşebileceğini göstermek istedim. Eğer kendine inanıyorsan, hayallerinin gerçekleşeceğine de inanabiliyorsun' diyor başarılı tasarımcı.

Belgesel, Valentino: Last Emperor’un arkasındaki ekip tarafından hazırlanıyor ve önümüzdeki yılın başlarında sunulacak.

ETİKETLER: BALMAİN , OLİVİER ROUSTEİNG , BALMAİNARMY