11 Mayıs 2010

Olivia Palermo

Olivia PalermoMTV'de yayınlanan The City adlı realite şovda rol almaya başladıktan sonra stili ile gözleri üzerine toplayan Olivia Palermo, 24 yaşında bir New Yorklu. Manhattan'ın hatırı sayılır ailelerinden birine mensup olan Olivia (babası emlak kralı), yardım derneklerine gönüllü olarak katkıda bulunan sosyetik genç kadın olarak da tanınıyor. Palermo, Vogue Türkiye'nin Mayıs sayısında.

 

New York'un giyim stilini özgün kılabilmek adına, özgürlükler sunan bir şehir olduğunu düşünüyor musun?

New York'u diğer şehirlerden ayıran en önemli özelliği çeşitlilik. Birbirinden farklı kültürlere ev sahipliği yapan bu şehirde ne giymeniz konusunda gerçekten belirli kural ve limitler yok. Bazen sportif görüntünüzü saçlarınıza çektireceğiniz bir fönle bile tamamlayıp sofistike görünmeyi başarabilirsiniz. New Yorklu kadınlar çaba harcamadan nasıl iyi görünebileceklerini biliyor.

 

30 gün boyunca, seçtiğin kombinasyonlar Vogue.co.uk'in stil günlüğü köşesinde yayınlandı. Nedir senin stilin?

Stilimi modern ve klasiğin birleşimi olarak tanımlayabilirim. Audrey Hepburn'ün zarafet taşıyan giyimine bakıp, onu farklı, genç parçalarla tamamlamayı seviyorum. Annemin Chanel ceketini, Topshop şortla birlikte giymek gibi… Evimin hemen yanında New York'un ışıltılı manzarasına karşı oturup dinlendiğim nefis bir park var. Şehrin bu kısmı enteresan ve hoş. Manhattan'a gore daha Avrupai bir hissi var. Erkek arkadaşım (Johannes Huebl) bir fotoğrafçı ve her şeye kameranın gözünden bakmaya alışık. Onun bu yanı benim New York'un mimari ve estetik yönüne karşı bakışıma bir fark getirdi ve bu stilime de yansıyor.

 

Daha çok neler giymeyi seviyorsun?

Keskin çizgiler, simetri ve elbette farklı dokular; kat kat giyinmeyi çok seviyorum. Şehir içinde tura çıkacaksam üzerime iki beden büyük bir gömlek, blazer bir ceket ve kısa paça pantolon giyiyorum. Çok yürüyeceksem tercihim babet ya da oxford ayakkabılar. Ama topuklu ayakkabılara bayılıyorum. Bence topuklu ayakkabı giymek, kadının kendine olan güvenini fazlasıyla arttırıyor. Doğru bir çift ayakkabı, bir kadına ummadığı kapılar açabilir.

 

-Zeynep Yapar

İlgili Başlıklar