27 Temmuz 2012

Olimpik moda oyunları

Bu akşam başlayacak olan 2012 Londra Olimpiyatları gelmiş geçmiş en havalı spor etkinliği olacak gibi görünüyor. Zira dünyanın dört bir yanından ünlü tasarımcılar ülkelerinin arkasında.

Milyarlarca insanın izlemesi beklenen etkinlikler için İngiltere olimpiyat takımının tüm dallardaki üniformalarını Stella McCartney'nin hazırlayacağı 2010 yılından beri belliydi. Giorgio Armani de kendi ülkesinin stil performansını tasarımlarıyla arttıran bir diğer tasarımcı. Armani, İtalyan Olimpik takımının spor malzemeleri ve açılış gecesinde giyecekleri tüm kıyafetlerin resmi sponsoru. İtalyan yelken takımının formaları ise Prada'nın elinden çıktı. ABD takım formalarını Ralph Lauren, San Marino'nun özel kıyafetlerini Salvatore Ferragamo tasarlarken, Fransız binicilik takımının formaları tahmin edileceği gibi Hermes'e ait.

 

Elbette yazı şık geçirecek olan yalnızca sporcular değil. Chanel, H&M, Victoria's Secret, Opening Ceremony gibi pek çok marka da olimpiyatlara ev sahipliği yapan İngiltere'deki mağazaları ve özel koleksiyonlarla stil yarışına katılıyor. Son olarak Karl Lagerfel de bu hafta Selfridges'de satışa çıkan olimpiyat temalı koleksiyonuyla başlangıç çizgisindeki yerini aldı.

 


Team Lagerfeld koleksiyonu için tıklayın.

İlgili Başlıklar