12 Mart 2018

Obamalar, Netflix için Kamera Karşısına mı Geçiyor?

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Michelle Obama, Barack Obama

Fotoğraf: Getty Images Turkey/Matt McClain/The Washington Post

O, Amerikan siyasetinin en çok sevilen dünya liderlerinin arasında çoğunluğun oyuyla diğer isimlere açık ara fark atıyor. Tüm nesillere ulaşabilen, sosyal medyayı etkin biçimde kullanabilen siyaset arenasının en sempatik figürü Barack Obama'dan bahsediyoruz.

Eski ABD Başkanı'nın eşi Michelle Obama'nın içtenliğine ve saygınlığına değinmiyoruz bile. Bu iki ismin ekran karşısında olduğunu düşünün ve onları kendilerine ait bir formatla düzenli bir şekilde takip edebileceğimizi. Eski First Lady'nin Beyaz Saray'da yaşadığı zorlukları anlatıp içini döktüğünü ve Obama'nın mevcut dünya siyasetine dair çıkarımlar yapıp, kendisine ve topluma ilham veren kişileri ve hikayeleri paylaştığını.

Son dönemdeki özgün yapımlarıyla severek takip ettiğimiz Netflix, Obamalar'daki ekran ışığını ve potansiyeli fark etmiş durumda. The New York Times'ın haberine göre Obama çifti önümüzdeki sezonda yeni bir programla kamera karşısına geçebilir. Netflix ile düzenlenen bu görüşmeler sonucunda bir anlaşmaya varılırsa, belki de yayıncılık tarihinin en çok izlenen programına tanıklık edeceğiz. 

Hangi güçlü Netflix kadın karakteri olduğunuzu öğrenmek için tıklayın

  

ETİKETLER: NETFLİX , MİCHELLE OBAMA , BARACK OBAMA