16 Ağustos 2018

Nike Queen Koleksiyonu: Virgil Abloh x Serena Williams

YAZI: ZEYNEP GÜR

serena-williams

Fotoğraf: @cnkdaily

Virgil Abloh, ay sonu gerçekleşecek ABD Açık Tenis Turnuvası'nda sıradan bir tenis kortunu her an Palais-Royal usülü bir gökkuşağı festivaline çevirebilir. Virgil Abloh'nun tek kişilik dev kadrosunda tenis efsanesi Serena Williams yer alıyor. Moda sahnesinin dahi çocuğu Virgil Abloh'nun Serena Williams için özel olarak hazırladığı Nike Queen Koleksiyonu'nda yok yok; bomber ceketler, spor çantalar, NikeCourt Flare 2 ve 10, Nike Air Max 97 ve 10 Nike Blazer Mid SW gibi yıldızlar Kortların Kraliçe'si için özel tasarlandı. En son Fransa Açık'ta kedi kadın kostümüyle gördüğümüz dünyaca ünlü tenisçiyi bu defa Virgil Abloh farkıyla kortlarda görmek için sabırsızlanıyoruz.

serena-williams

Fotoğraf: @cnkdaily

“Serena jenerasyonumuzun en güçlü ve ilham verici atletlerinden biri” diyor Abloh. “Onun ruhunu somutlaştırmaya, kortlara yeni bir soluk getirmeye çalıştım.” Virgil, Serena'nın dansa ve baleye olan sevgisini Nike için tasarladığı kapsül koleksiyona dahil ederek, ünlü tenisçinin kıvrımlı vücudunun altını çizdiği büyülü bir dünya yarattı. 

serena-williams

Fotoğraf: @cnkdaily

“Tenis hakkında sevdiğim şey; zarafet. Saldırgan ve güçlü bir oyun, ama ince dokunuşlar gerektiriyor” diyor ünlü tasarımcı. “Serena'nın dişil enerjisinin raketin her bir salınımında görünürlük kazanacak bir koleksiyon yaratmaya çalıştım." 

serena-williams

Fotoğraf: @cnkdaily

ETİKETLER: SERENA WİLLİAMS , VİRGİL ABLOH , NİKE