01 Şubat 2019

Nicolas Ghesquière Kendi Markasını mı Kuruyor?

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Nicolas Ghesquière

Fotoğraf: Kim Weston Arnold/Indigital.tv

LVMH Grubu'nun lokomotif markası Louis Vuitton'un 2018 verileri satışlarda yüzde 10'luk bir büyüme oranı gösteriyor. Bu büyümenin birinci kaynağı hiç şüphesiz Nicolas Ghesquière'nin LV için hazırladığı yenilikçi koleksiyonlar. Çıkan son haberlere göre Ghesquière, LVMH Grubu'nun CEO'su Bernard Arnault ve grubun aşbaşkanı olan kızı Delphine Arnault ile kendi markasını kurmak için görüşmelere başlamış. 

Delphine Arnault'un Ghesquière'nin modern vizyonunu açıkça desteklediği biliniyor. Hatta başarılı kreatif direktörü Louis Vuitton kadın giyimin başına getiren de kendisi. Ghesquière'nin yeni marka oluşumundaki süreçte de, LVMH heyeti tarafından büyük bir destek göreceği kesin. 

Geçtiğimiz aylarda katıldığı bir televizyon programında, Louis Vuitton ile yenilediği sözleşmesiyle alakalı konuşan Ghesquière, sözleşme maddesi olarak yeni bir marka kurma hakkını da eklettiğini dile getirmişti. Yasal temeller atılmış, satışlar bu atılımı olumluyor, LVMH de arkasında... Tablo bu kadar parlakken, Ghesquière'nin LVMH bünyesine yeni bir marka kazandırması an meselesi. 

ETİKETLER: NİCOLAS GHESQUİERE , LOUİS VUİTTON , LVMH , DELPHİNE ARNAULT