23 Nisan 2018

New York'ta Bir Fransız: Saint Laurent

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Saint LaurentFotoğraf: Getty Images Turkey

Tasarımcıların büyük bir çoğunluğu New York Moda Haftası’ndan çekilse de, söylentilere göre Anthony Vaccarello, Saint Laurent'ın bir sonraki defilesini New York'a taşıyor. WWD'ye göre, Fransız moda evi, geleneksel Paris şovlarına ara vererek, New York’ta bir defile düzenlemeyi planlıyor.

6 Haziran'da gerçekleşecek olan şov, CFDA Ödülleri'ni takip edecek ve aynı zamanda CFDA'nın 3-7 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan ilk kadın yaz moda haftası ile aynı zamana denk gelecek. Saint Laurent tarafından henüz resmi bir açıklama gelmese de kaynaklar, pistte hem kadın hem de erkek kıyafetlerini içeren karma bir şov olacağını söylüyor.

Saint Laurent

Raporlar doğruysa Saint Laurent, New York’taki tek Avrupalı moda evi olmayacak. Saint Laurent’in yanı sıra Prada’da Cruise 2019 koleksiyonunu 4 Mayıs’ta New York’ta tanıtmayı planlıyor. Cruise 2019 gösterileri için seyahat eden diğer tasarımcılar arasında 30 Mayıs'ta Fransız Rivierası'nda koleksiyonunu sergileyecek olan Louis Vuitton ve aynı gün Fransa'nın Arles kentinde sergilenecek olan Gucci de yer alıyor.

ETİKETLER: SAİNT LAURENT , ANTHONY VACCARELLO , CFDA , NEW YORK MODA HAFTASI