02 Mart 2011

Nebahat Çehre

Vogue Türkiye'nin birinci yaş sayısına çekilmek üzere Cüret Kulübü listesini hazırlarken herkesin önerdiği yegane ortak isim Nebahat Çehre'ydi. Zarafeti, güzelliği, açıksözlülüğü ve yerli dizilerde kalıplaşan anaç anne rolünü kırması ile bize ne kadar cüretkar olduğunu ispatlayan Çehre'nin çekim arasında kapısını çaldık ve merak ettiğimiz birkaç sorunun yanıtını aldık.

 

Giymekten vazgeçemediğiniz parçalar var mı?

Evet, kargo pantolonlar ve spor ayakkabılar olmadan yaşayamam sanırım. Rahat olmayı seviyorum.

 

Peki takip ettğiniz tasarımcılar kimler?

Benim çok eskiden aldığım ama halen giydiğim kıyafetlerim var. Bazen arkadaşlarım sorduğunda cevap bile vermiyorum. Etiketine bakmalarını söylüyorum; şaşırıyorlar. Çünkü alışverişe çıktığımda, bir parçayı beğeniyor olmam yeterli. Ne giyip ne giyemeyeceğimi çok iyi biliyorum. O yüzden de belirli bir isim söyleyemem. Ama geçen sene çok fazla Prada alışverişi yapmıştım. Yerli markalardan da BNG'nin çizgisini beğeniyorum.

 

Formunuzu nasıl koruyorsunuz?

Eskiden tenis ve squash oynardım, ama artık bıraktım. Beslenmeme dikkat ediyorum. Sebze ve salata yiyorum mutlaka. Haftada en az bir kere de et ve balık tüketmeye dikkat ediyorum.

 

Peki yoğun iş temposundan kurtulmak için rahatlama yöntemleriniz var mı?

Haftanın iki günü çalışıyorsam, mutlaka üç dört günü dinlenirim. Bir gece çıkıyorsam, iki gece çıkmam. Çok prensipli olarak algılamayın, sadece bir düzenim var ve herkes bunu bilir, ona göre üstelemez bana.

 

Hayat boyu edindiğiniz en önemli, en doğal güzellik ipucunuz nedir?

Sabahları mutlaka yüzümü temiz suyla yıkarım ve kurumaya bırakırım. Bazen kullandığım kozmetik markalarının bakım kremlerini verirler, haftada iki kez uygulamam için. İnanır mısınız, ayda iki kere uyguladığım ya oluyor ya olmuyor; unutuyorum.

 

Muhteşem Yüzyıl dizisindeki giyiminiz ve styling konusunda söz sahibi oluyor musunuz peki?

Her şey çok özenli ve yetkin bir ekip tarafından yapılıyor. Benim ne renk giyip giymediğimi biliyorlar. Vücudumu tanıyorum ve belimin inceliğini öne çıkarmalarını rica ediyorum. Ama nihayetinde dönem dizisine de sadık kalmalıyız. Bu rolle birlikte benim de daha önce hiç giymediğim şeyleri giyme fırsatım oluyor.  

 

-Barış Çakmakçı

ETİKETLER: NEBAHAT ÇEHRE