14 Nisan 2019

Mükemmellik Simyası: Dimore Studio x Dior

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

dior

Milano'da gerçekleşen Salone del Mobile kapsamında Dior Maison, Emiliano Salci ve Britt Moran tarafından kurulan Dimore Studio ile 14 eserlik bir iş birliğine imza atıyor. Savoir-faire'de mükemmellik simyası olan kreasyonlar, Dimore Studio’nun eşsiz çağdaş imzasıyla, Casa degli Atellani’de kütüphaneden yatak odasına beş farklı yaşam alanında sunulmakta.

dior

Yalnızca bir yıl boyunca ve sadece özel siparişle sahip olunabilecek koleksiyonda, tepsi, şamdan, vazo, küllük, çerçeve ve şemsiye standı gibi birçok ev aksesuarı yer alıyor. Temiz çizgileriyle sürrealizm ve kübizmden referans alan gerçek sanat nesneleri, tasarımlarıyla, Christian Dior’un yakın arkadaşı ve hayranı olduğu 20. yüzyılın en büyük sanatçılarından Picasso’ya atıfta bulunuyor.  

dior

Altın kaplama pirinç ve siyah metal süslemeyle çevrelenmiş dokuma rattan şemsiye ayağı, pleksiglas vazolar ve Christian Dior imzası ile süslenmiş eserler, Mösyö Dior'un 18. yüzyıla olan tutkusunu çağdaş bir biçimde yeniden yad ediyor.

Mobilya tasarımı, aydınlatma ve tekstil alanlarında uzmanlaşmış mimarlık ve iç tasarım stüdyosu olan Dimore Studio ve yüksek modanın ileri gelen markalarından Dior’un bu eşsiz ortak çalışması, 9-11 Nisan tarihleri arasında Casa degli Atellani’de ön gösterimle sergilenecek.

ETİKETLER: DİOR , DİMORE STUDİO