25 Eylül 2018

Moda Haftaları Düellosu: Nicki Minaj vs. Cardi B

YAZI: ZEYNEP GÜR

Rap dünyasının azılı düşmanları Nicki Minaj ve Cardi B moda haftalarına sıçrayan polemiği uluslararası bir boyuta ulaştı. New York Moda Haftası sırasında gerçekleşen özel bir partide kavga eden ikilinin hafızalarımıza kazınan görüntülerinin perde arkası hala tüm gizemini korumakta. Kavganın asıl çıkış noktası her ne kadar bilinmese de, aralarındaki davanın geçtiğimiz yıl iki rapçinin de rol aldığı "MotorSport" klibine kadar uzandığı tahmin ediliyor.

18-09/25/cardi-b-1537866300.png

@cardib

O zamandan beri birbirleriyle sürekli yarış içinde olan ikilinin arasındaki "rap davası" moda haftalarının da ses getiren anları arasında yerini aldı. New York'ta yaşanan tatsız olaydan sonra aralarındaki gerilimi yüksek moda sahnesine taşımaya karar veren ikiliden ilk hamle Cardi B'den geldi. Tom Ford defilesinden Anna Wintour'lu bir front row fotoğrafı paylaşan Cardi B'ye Nicki Minaj'dan cevap çok gecikmedi. Rap sahnesindeki kışkırtıcı diss'lerine moda sahnesinde boyut atlatan Nicki Minaj, Versace defilesi sonrası Donatella Versace'yle birlikte olduğu fotoğraf paylaşarak söz hakkı sırasını Cardi B'ye bıraktı. Cardi B bu hamle karşısında sessiz kalır mı? Phillip Plein defilesinde yürüyen ünlü rapçi, o anları sosyal medya hesabından paylaşarak aralarındaki gerilim hattını iyice yükseltti. 

18-09/25/donatella_versace-1537866441.jpg

@nickiminaj 

En son geçtiğimiz gün, Maroon 5 ile yaptığı "Girls Like You" düetiyle Billboard Hot 100 sıralamasında üç kere birinci sıraya yerleşen tek kadın rapçi olduğunu Instagram hesabından duyuran Cardi B, Nicki Minaj'ı açık hedef haline getirdi. Bakalım moda haftalarının son dörtlüğünde kazanan kim olacak?

ETİKETLER: CARDİ B , NİCKİ MİNAJ , MODA HAFTALARI