19 Şubat 2019

Moda Dünyası Karl Lagerfeld'in Vefatını Nasıl Karşıladı?

YAZI: ZEYNEP GÜR

karl lagerfeld 

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Karl Lagerfeld'ın vefatının ardından, yakın dostlarının sosyal medya üzerinden yaptıkları iç burkan paylaşımlar, adeta Karl Lagerfeld'e  saygı duruşu niteliğinde. Karşınızda Alexa Chung'dan Victoria Beckham'a Virgil Abloh'dan Suzy Menkes'e uzanan bir listenin gözünden Karl Lagerfeld. 

Suzy Menkes: "Karl vefat etti. Fakat bize bıraktığı miras her zaman yaşayacak."

Alexa Chung: "Huzur içinde uyu, Karl. Seninle röportaj yapmaya hazırlanırken ne kadar korktuğumu hatırlıyorum; fakat sen o kadar nazik ve centilmendin ki... Bana hayatımın en mükemmel tecrübelerini yaşattığın için teşekkür ederim, seni tanımak bir onurdu. Ayrıca kuru şampuan tavsiyen için de teşekkürler, her saçımı pudralarken aklıma sen geleceksin."

Victoria Beckham: "Bu haberi aldığım için inanılmaz bir üzüntü içindeyim. Karl bir dahiydi. Hem kişisel hem de profesyonel yaşantımda bana karşı her zaman çok kibardı. Huzur içinde yat."

karl lagerfeld

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Bella Hadid: "Bugün hiçbir şey doğru gelmiyor... Onun espritüelliği, zekası, modaya karşı sınırsız sevgisi ve tutkusu sonsuza kadar sürecek. Bu dünyaya kattığın ilham ve dokunduğun onca kalp için teşekkürler. Seni her görüşümde sanki ilk defa görüyormuşum gibi bir his kaplardı içimi. Sana sarılmayı çok özleyeceğim."

Mert Alaş: "Moda tarihinin en yetenekli ve karizmatik adamıydı! Huzur içinde yat Bay Lagerfeld."

Natalia Vodianova: "Bu haberi kaldıramıyorum. Kalbim patlayacak gibi oluyor. Bugünün er ya da geç geleceğini biliyorduk fakat buna hazır değildik. Etrafındaki insanlara karşı her zaman sevgi dolu ve yardımseverdin, buna ben de dahilim. Huzur içinde yat, kral."

Mario Testino: "Hoşçakal sevgili Karl, seni özleyeceğiz."

Derek Blasberg: "Muhteşemdi, zehir gibiydi ve her zaman meşguldü; ve kelimenin tam manasıyla en iyisiydi. Karl Lagerfeld, elinden gelen her şeyi yaptı, ve bundan sonra her şey çok farklı olacak." 

Stella McCartney: "Moda dünyası için çok üzücü bir gün. Bu muhteşem adam, hepimizin dünyaya bakış şeklini değiştirdi, böyle bir fırsata sahip olmak bile bir onurdu. Arkanda bıraktığın onca güzellik ve tüm dünyaya emsalsiz vizyoner görüşünün bir parçası olan ikonik gözlüklerinin ardından baktığın için teşekkürler. Gerçekten çok özleneceksin... Ve her zaman sevileceksin." 

David Beckham: "Evrim, sonraki adımın anahtarıdır...Huzur içinde yat, Karl Lagerfeld."

Virgil Abloh: "Onunla bu fotoğrafta aynı karede olmak bile hayallerime ulaşmamdaki en büyük etkendi."

ETİKETLER: KARL LAGERFELD , CHANEL , FENDİ