14 Haziran 2010

Mike Nouveau

Başlangıcı tesadüf de diyebilirsiniz, kendini bir anda DJ olarak bulan Mike Nouveau, günümüzde New York'taki birçok majör moda etkinliğinde müzikleri devralıyor. Geçtiğimiz akşam Lucca'da bir performans sergileyen Mike, müzik ve modaya dair görüşlerini vogue.com'la paylaştı.

 

DJ'liğe nasıl başladın?

Gece dışarı çıkmayı ve dans partilerine gitmeyi seviyordum. Shout ve Misshapes partilerinde çok eğlendim. Bu sayede zamanla çok fazla arkadaşım oldu. Ve bir süre sonra kendi partilerimi düzenlemeye başladım. O dönemde partilerime Nouveau (yeni) adı verildi. Birkaç partiden sonra, kendi partilerim olduğu için kendi beğendiğim şarkıları çalabileceğimi düşündüm.

 

Bunu yapmıyor olsaydınız, ne iş yapardınız?

Sanırım yine aynı işi. Çünkü gündüzleri dergiler için reklam ve pazarlama yapıyorum; geceleri DJ'lik.

 

DJ'liğin zor yanı ne sence?

Bazen bir yerde dört saatten fazla çalmak performansı etkiliyor. Çok nadiren de olsa, daha zor şeylerin olduğunun farkındayım.

 

Son dönemde çaldığın majör organizasyonlar hangileri?

Bu sezon Marc Jacobs'un ve geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Swarovski-CFDA Galası'nın after partilerinde çaldım. Seven New York, SoHo Grand Hotel, Max Azria defilesinin yanı sıra Purple ve Paper dergilerinin partileri için de sete geçtim.

 

Favori tasarımcıların kimler?

Rick Owens, Ann Demeulemeester, Damir Doma, Alber Elbaz, Rei Kawakubo, Tatsuro  Horikawa, Simone Cecchetto ve Olivier Theyskens

 

Gizli zevklerin var mı?

Diet kola.

 

Son dönemde üzerinden düşürmediği parçalar neler?

Augusta botlarımın yanı sıra Rick Owens ve Julius ceketlerim.

 

Moda bloglarını takip ediyor musun?

Blogları takip ediyorum. Ama birçoğu benim ilgimi çeken alanlara fazla değinmiyor. Favorilerim Jak&Jill ve Purple Diary.

 

-Barış Çakmakçı

İlgili Başlıklar