20 Şubat 2016

Michael Kors: Gündüz İhtişamlı, Gece Sıradan

YAZI: SUZY MENKES

Michael-Kors-Suzy-Menkes-Vogue

Fotoğraf: Indigital 

Defilenin sonunda sahne arkasında Jennifer Hudson ve Blake Lively gibi ünlüleri selamlayan Michael Kors, "Kırmızı halıda sweatshirt'ü seviyorum, ihtişamı gündüze saklıyorum," diyor.  

Gündüz vakti ihtişamı mı? Elbette. Tasarımcı, diğer meslektaşlarının hafife aldığı günlük giyime renk katmış. Ama abartıya kaçmamış. Gümüş rengi parlayan pantolonların veya tüylü elbiselerin yanına gri kazaklar ve maskülen ekose pantolonlar ekleyerek koleksiyonu dengelemiş. 

Michael-Kors-Suzy-Menkes-Vogue

Fotoğraf: Indigital

Michael Kors'un küresel olarak başarıyı yakalamasına hiç şaşırmıyorum, çünkü moda vizyonu hiç karmaşık değil. Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek olmadığının farkında. Sıradan parçalara, metalik griyi ve çiçekleri ekleyerek onları renklendiriyor, o kadar. 

Michael-Kors-Suzy-Menkes-Vogue

Fotoğraf: Indigital 

Arada sırada leylak rengi ve tüyler fazla öne çıkıyordu ama yine de bu defiledeki her şey giyilebilirdi. Bu koleksiyon, Amerikan modasının vücut bulmuş hali: Makul renklerde ve materyallerle hazırlanan kolay ve şık kıyafetler. Şehrin trafiği yüzünden kaotik bir hale gelen ve kötü yönetilen New York Moda Haftası'nın işleri kolay ve rahat tutan tasarımcılara ihtiyacı var zaten.  

Micheal Kors Sonbahar/Kış 2016-17 Defilesi

ETİKETLER: SUZY MENKES , MİCHAEL KORS