27 Şubat 2017

Meryl Streep ve Karl Lagerfeld Arasındaki Elbise Krizi

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Yılın en görkemli kırmızı halısında şıklık yarışı yalnızce ünlülere ait değil. Haute couture dünyası da bu prestijli yarışın bir parçası olabilmek için rekabet halinde. Kırmızı halıda yürüyen aktris ve aktörler, bir geceliğine de olsa yakın tasarımcı dostlarının kreatif direktörlüğünü yaptığı yüksek moda markalarının elçiliğini üstleniyorlar. Genellikle kusursuz bir şıklık tablosuyla sonuçlanan bu işbirliğinde bugüne kadar bir sorun yaşayan bir aktrise veya tasarımcıya rastlamadık ama Meryl Streep ve Karl Lagerfeld arasındaki elbise krizi, Oscar'ın şıklık ahengini bozacak gibi.

StreepFotoğraf: @lis_channel

Meryl Steep'in Oscar'a, Chanel imzalı bir elbiseyle teşrif edeceğine dair çıkan haberleri duyduğumuzda ikonik aktrisin kırmızı halıyı büyüleyeceğini hayal edip heyecanlanmıştık. Bu heyecanımız ne yazık ki geçtiğimiz Cuma günü Karl Lagerfeld'in Meryl Streep hakkında yaptığı açıklamarla sona erdi. Lagerfeld'in iddiasına göre, Meryl Streep kendisinden Oscar için haute couture bir elbise sipariş edip, yapım aşamasındayken iptal etmiş. Bu iptalin sebebi ise sözde Meryl Streep'in başka bir markanın tasarımını giymesi için kendisine teklif edilen parayı kabul etmesiymiş.

Streep için hazırlanan Chanel elbisesinin değerinin 100 bin Euro olduğunu söyleyen Lagerfeld, Oscar rekortmeni yıldız bir deı basitlikle itham edince, Meryl Streep de sessizliğini bozdu. Karl Lagerfeld'in açıklamalarının gerçeğı hiçbir şekilde yansıtmadığını ve bunun kişiliğine açık bir saldırı olduğunu üzüntüyle dile getiren Streep, Karl Lagerfeld'ten hem kişisel hem de resmi bir özür açıklaması beklediğinin altını çiziyor. Lagerfeld'in bu yaşanan tatsızlığı sonradan bir yanlış anlaşılma olarak değerlendirmesini kesinlikle kabul etmeyen Streep, ikonik kreatif direktörün af dilemesi gerektiği konusunda ısrarcı ve kararlı. 

Meraklısına not: Meryl Streep, Oscar 2017'ye Elie Saab imzalı bir tasarımla katıldı.

Oscar 2017: Gecenin Tüm Kırmızı Halı Görünümleri

ETİKETLER: MERYL STREEP , CHANEL , KARL LAGERFELD , OSCAR2017