12 Aralık 2018

Mert Alaş & Marcus Piggott ve Dsquared2'den Nostaljik Koleksiyon

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Mert & Marcus 1994 x Dsquared2

Fotoğraf: Dsquared2

Vogue Türkiye'nin 100. sayısında yer alan Mert Alaş röportajını okuyanlar, hatırlayacaktır. Alaş, yakın bir zamanda global bir modaeviyle gerçekleştirecekleri iş birliğinin ilk sinyallerini vermişti. O modaevinin Dsquared2 olduğu gün yüzüne çıktı. Mert & Marcus 1994 x Dsquared2 koleksiyonu adından da anlaşılacağı üzere, bizleri 90'lara ışınlıyor. Koleksiyonda yer alan her parçada Mert & Marcus'un çektiği ikonik fotoğraflar var. 

Mert & Marcus 1994 x Dsquared2

Fotoğraf: Dsquared2

Dsquared2'nin kurucuları Caten kardeşler,i Mert & Marcus ile markalarının 2005 Sonbahar/Kış kampanya çekimlerinde tanışmışlar. Merhabalaştıkları anda dost olabileceklerini hissetmişler. Arkadaşlarıkları neredeyse 13 yıldır devam ediyor. Bu proje de geleneksel bir akşam yemeği masasında ortaya çıkmış.

 

"Neden 1994?" derseniz, bu yıl iki taraf için de çok özel. Mert Alaş ve Marcus Piggott o yıl tanışmış. Caten kardeşler de aynı yıl Paris'te ilk defilelerini tanıtmış.

Şubat 2019'da satışa çıkacak koleksiyon, önümüzdeki senenin en çok beklenen projesi hiç şüphesiz. Hem üzerinde ikonik bir Kate Moss fotoğrafının yer aldığı bir ceketi kim giymek istemez ki?

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER: MERT & MARCUS , MERT ALAS , MARCUS PİGGOTT , MERT & MARCUS 1994 X DSQUARED2 , DSQUARED2