08 Ekim 2018

Melania Trump'tan Donald Trump'a Tavsiye: Telefonunu Bırak!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Melania Trump

Fotoğraf: SAUL LOEB/AFP/Getty Images

Trump ailesinin her daim gündemde kalabilme meziyetleri var. Başta ABD Başkanı Donald Trump, First Lady'lik makamına ulaştığından bu yana ise Melania Trump. Dikkat çeken, hatta sansasyon yaratan stiliyle manşetleri süsleyen Melania Trump basına verdiği demeçlerde stili veya hareketleri kadar 'iddialı' değil. O olumlu, olumsuz siyasal mesajlarını nadiren de olsa kombinleriyle iletmeye çalışanlardan. Genellikle çokça eleştiri ve duyarsızlık suçlamarıyla sonuçlanan bu tavır, gerçekleştirdikleri Afrika turu sırasında da değişmedi. 

Son duraklardan biri Mısır. First Lady, bej ve krem tonlarındaki kombiniyle karşımızda. Her ne kadar zarif ve karakterli bir duruş yakalasa da, bir ülkenin temsiliyetinden ziyade hala bir iş insanın eşi gibi. Büyük Giza Piramitleri'nin önünde. Gayet sakin görünüyor. Basın mensuplarının sorularını yanıtlamaktan kaçınmıyor. "Donald Trump'tan telefonunu bir kenara koymasını istediğiniz zamanlar oluyor mu?" diye soruyor bir gazeteci, Twitter üzerinden yaptığı açıklamaların talihsizliğini kast ederek. Açık yüreklilikle cevap veriyor: "Evet! Ona fikir vermeye çalışıyorum. Bazen dinliyor, çoğu zaman dinlemiyor."

Kendi otoritesinin ve imajının zarar görmemesi adına da ekliyor: "Benim de bir fikrim, görüşüm var elbet. Ne hissettiğimi, ne düşündüğümü söyleyebilmek benim için çok kıymetli."

Melania Trump Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Gerçek

ETİKETLER: MELANİA TRUMP , DONALD TRUMP , FİRST LADY