19 Haziran 2017

Marine Serre, LVMH Prize'ı Rihanna'nın Elinden Aldı

YAZI: İNAN KIRDEMİR

2013'ten bu yana genç tasarımcılara fon sağlayan LVMH Prize'ın bu yılki kazananı, Fransız ve Belçikalı tasarımcı Marine Serre. 1 yıl önce mezun olmasına rağmen, Karl Lagerfeld, Jonathan Anderson, Nicolas Ghesquière, Phoebe Philo, Leon ve Carol Lim ve Maria Grazia Chiuri gibi yüksek modayı şekillendiren tasarımcıların içinde bulunduğu jüriden tam not alan Serre, yakşaık 1200 kişi arasından seçildi.

dior

Fotoğraf: @dior

300 bin euro'luk ödülün yanı sıra, kariyer planlamasıyla alakalı stratejik planlama ve mentörlük hizmeti de kazanan Marine Serre'in ödülü Rihanna'nın elinden alması da, genç tasarımcı için yıldızlı bir motivasyon oldu.

dior

Fotoğraf: @dior

Atletik çizgileri, etkileyici bir romantizmle birleştiren Serre'in en büyük destekçilerinden biri Louis Vuitton'un kreatif direktörü Nicolas Ghesquière. "Henüz 25 yaşında ve çok yetenekli. Yeteneği, bu ödülü kazanmasındaki tek etken değil. Marine Serre, güçlü bir kreatif vizyona sahip olduğu kadar pratik de aynı zamanda." diyor Ghesquière genç tasarımcı hakkında. Marine Serre'in yüksek moda dünyasına katacaklarını şimdiden heyecanla bekliyoruz!

ETİKETLER: MARİNE SERRE , LVHM PRİZE , RİHANNA , MARİA GRAZİA CHİURİ , NİCOLAS GHESQUİÈRE , KARL LAGERFELD