05 Haziran 2012

Mango ödüllendirdi

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Mango Fashion Awards'un ödül töreni geçtiğimiz Perşembe akşamı Barselona'da düzenlendi. Tayland asıllı genç tasarımcı Wisharawish Akarasantisook, bu prestijli ödül için yarışan 10 yarışmacı arasından birinci seçilerek 300 bin Euro'luk ödülün sahibi oldu.

 

Museu Nacional d'Art de Catalunya'da düzenlenen geceye markanın yüzü ve jüri üyesi olan Kate Moss'un yanı sıra Amber Le Bon, aktris Lola Marceli, galanın sunucuları Boris Izaguirre ve Ana García Siñériz, şarkıcı Marta Sánchez gibi pek çok ünlü isim de katıldı. Birinciyi belirleyenler arasında ise jüri başkanı Carolina Herrera, Saks Fifth Avenue moda direktörü Colleen Sherin, Vogue Paris'in stylist'i Géraldine Saglio gibi isimler vardı.

 

Gecenin bir diğer önemli olayı ise jüri başkanı Carolina Herrera'ya verilen onur ödülü oldu. Tüm profesyonel kariyerine yapılan bir övgü niteliğindeki Botón de Oro ödülünü alan tasarımcı "Bu ödülün bana verilmesi çok gurur verici, ödülü almaktan ve burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum.” dedi.

 

EDİTÖRÜN NOTU

Mango Fashion Awards, modanın genç yeteneklerinin uluslararası ölçekli tanıtımını sağlamak ve güçlendirmek amacıyla ilk olarak Kasım 2007'de düzenlendi. Yarışmanın organizatörleri arasında Londra'daki Central Saint Martins School of Art and Design, Paris'teki Institut Français de la Mode, Milano'daki Istituto Marangoni gibi pek çok prestijli okul da var.


Foto Galeri için tıklayın.

İlgili Başlıklar