20 Mart 2012

Mad Men stili

15 Emmy ve dört Altın Küre ödüllü televizyon dizisi Mad Men, 16 Nisan'da beşinci sezonuyla e2 ekranlarına geri dönüyor. 60'lı yılların reklam dünyasında yaşananları konu alan dizinin kostümleri yine Janie Bryant'a ait olacak.

Bryant, tam bir vintage tutkunu. Dizi için hazırladığı kostümlerde gerçek vintage kıyafetlerin yanı sıra, yeniden hazırlanmış replika vintage elbiseler de kullanan Bryant'ın alışveriş adresi Los Angeles.

Joan Holloway, Betty Draper ve Peggy Olsen gibi ana karakterleri yaratırken özellikle 60'lı yılların Hollywood yıldızlarından ilham alan tasarımcının en önemli notu "Vücut şeklinizi tanıyın."

Geçtiğimiz aylarda Maidenform için vintage görünümlü bir iç çamaşırı koleksiyonu ve Banana Republic için Mad Men koleksiyonu hazırlayan Bryan, yeni sezonla ilgili ser verip sır vermese de, bir yandan 70'li yılların yaklaştığınının sinyallerini de yakıyor.

Mad Men, 16 Nisan'dan itibaren her Pazartesi saat 23:00'te e2 ekranlarında olacak.

 


Foto Galeri için tıklayın.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Janie Bryant'ın 2011-2012 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında yolculuğa çıkıp, 1920'lerden 1980'lere kadar onar yıllık periyodlarda seçtiği parçalar için tıklayın.

50'li ve 60'lı yılların unutulmaz aktrisi Marilyn Monroe stili için tıklayın.

ETİKETLER: MAD MEN , JANİE BRYANT