22 Temmuz 2018

Lyst Açıklıyor: En Popüler 10 Marka ve Ürün

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Kylie Jenner

Moda arama motoru Lyst tarafında derlenen The Lyst Index, 2018’in ikinci çeyreğindeki bulgularını açıkladı. Google aramaları, Lyst sayfa görüntülemeleri ve aramaları, istek listesi kayıtları ve satın almalar da dahil olmak üzere çevrimiçi alışveriş davranışının geniş bir analizini temel alan araştırma, 12.000 tasarımcı ve aylık beş milyondan fazla müşterinin kaydını tutuyor.

Kylie Jenner

Kylie Jenner’ın logomania trendinden etkilenen bebek arabası ve birebir eş kombininin etkisiyle dokuz basamak birden atlayıp, sekizinci sırada yer alan İtalyan moda evi Fendi, dünyanın sekizinci en popüler markası oldu. Araştırmalardaki başka bir anahtar bulguysa, listedeki markaların kökeni. Dünyanın en hit 10 markasından beşi İtalyan. Geçtiğimiz çeyrekte yirmi birinci sırada bulunan Versace , bu çeyrekte yedinci sıraya yükseliyor. Listedeki keskin atlayış büyük olasılıkla, Mayıs ayında Donatella Versace ev sahipliğinde gerçekleşen Katolik temalı Met Gala'ya kadar uzanıyor.

Kylie Jenner

Prada ve Nike çeyreğin ilk 10 markası arasına katılırken; Givechy’nin iki basamak atlayarak dördüncü sırada yer almasında, Sussex Düşesi’nin Clare Waight-Keller tarafından tasarlanan gelinliğinin önemi küçümsenemeyecek kadar çok.

Gucci

Bu çeyreğin kazananı ise listenin ilk sıralarını kimselere kaptırmayan Gucci! Hem en popüler marka, hem de en popüler ürün kategorilerinde ilk sırada yer alan Gucci’nin, it-girl’ler tarafından çokça tercih edilen logolu kemeri yılın ikinci çeyreğinin en ‘it’ ürünü!

İşte 2018'in ikinci çeyreğinin en popüler 10 markası ve ürünü:

En Popüler 10 Marka: Gucci (2), Off-White (4), Balenciaga (1), Givenchy (6), Dolce & Gabbana (8), Vetements (3), Versace (21), Fendi (17), Nike (20), Prada (11)

En Popüler 10 Ürün: Gucci GG logo kemer, Fila Disruptor sneakers, Gucci logo-print mayo, Prada naylon bel çantası, Jacquemus Saudade elbise, Off-White ℅ Virgil Abloh kemer, Chanel kanvas espadril, Céline Edge güneş gözlüğü, Goat Whitney elbise, Balenciaga platform Crocs

ETİKETLER: LYST , THE LYST İNDEX , GUCCİ , FENDİ , TREND