24 Mayıs 2018

Louis Vuitton Yola Nicolas Ghesquière ile Devam Ediyor!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Nicolas Ghesquière

Fotoğraf: Annie Powers/Louis Vuitton

Günümüzde modaevlerinin kreatif direktörleriyle kurduğu profesyonel ilişki hiç olmadığı kadar kısa vadeli. Özellikle son 3 yıl içerisinde gerçekleşen transferler, şahit olduğumuz vedalar ve istifalar... Tüm bu gelişmeler, bundan sonra Tom Ford ve Gucci, Alber Elbaz ve Lanvin gibi uzun soluklu işbirliklerinin mümkün olmayacağına işaret ederken, Louis Vuitton'un yola Nicolas Ghesquière ile devam etmesi umut vaat ediyor.

LVMH Grubu'nun bünyesinde bulunan Louis Vuitton, Ghesquière ile ilk sözleşmesini tam 5 yıl önce imzalamıştı. Geride bıraktığımız beş yıl içerisinde, gruba ait diğer markalar köklü bir değişime uğradı. Dior'a Maria Grazia Chiuri geçti, Dior Homme Kim Jones'a emanet edildi ve Louis Vuitton'un erkek giyim koleksiyonlarını yaratması için Virgil Abloh görevlendirildi. 

Bir kesim bahsettiğimiz değişim rüzgarlarından Ghesquière'nin de etkilenebileceğini düşünürken, başarılı tasarımcının LV ile yenilediği sözleşme kreatif direktörlük mesleğinin geleceği ve sürdürülebilirlik adına önemli bir adım. Bu bağlamda son söz Ghesquière'nin. "İhtişamlı bir mirası yenilikçi bir vizyonla ele almak işimin önemli bir parçası. Louis Vuitton'un köklü hikayesinin devamını yazacak olmaktan çok mutluyum."

Louis Vuitton 2018 Pre-Fall Koleksiyonu

ETİKETLER: NİCOLAS GHESQUİERE , LOUİS VUİTTON , LVMH