14 Ocak 2016

Louis Vuitton ve UNICEF'ten "Make a Promise" İşbirliği

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

1890 yılında Georges Vuitton’un, müşterilerinin en değerli eşyalarını korumak için icat ettiği karmaşık kilitten esinlenilerek tasarlanan ‘Silver Lockit’ kolye ve bilezik artık zor durumda olan en savunmasız çocuklara yardım için kişinin verdiği sözü de sembolize ediyor.
12 Ocak 2016’da Louis Vuitton’un ana sponsoru olduğu Los Angeles’taki UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu)  Balosu’nda başlatılan proje insanları Silver Lockit ürününü satın alarak kampanyaya desteğe çağırıyor ve bunun yanında yardım için verdikleri sözü kanıtlayan “pinky promise” görüntüsünü fotoğraflayıp, #MAKEAPROMISE etiketiyle paylaşmalarını istiyor. İki kişi arasında verilen sözü mühürlemek için, kişilerin serçe parmaklarını kavuşturmalarıyla yapılan Pinky Promise, 19. yüzyıldan bu yana Amerika’da ve Doğu Asya’da okul çağındaki çocuklar arasında popüler bir alışkanlık.

david beckham heidi klum

Heidi Klum ve David Beckham #MAKEAPROMISE kampanyasının tanıtımında yer aldı.

“Çocuklar bir söz verdiklerinde bu durumu çok ciddiye alırlar, çünkü bu sözler onların kalbinden gelir. Pinky Promise, yakın biriyle paylaştığın içgüdüsel ve samimi bir mühürdür.” diyor Louis Vuitton CEO’su Michael Burke. Her Silver Lockit kolye veya bilezik satışından elde edilen gelirin 200$’lık (600TL)  tutarı, UNICEF’e bağışlanacak. Louis Vuitton’un proje için özel tasarladığı Silver Lockit kolye ve bileziği, Louis Vuitton mağazalarında ve www.louisvuitton.com/lvforunicef adresinde bugün itibariyle bulabilirsiniz.

unicef ball la

İnsani krizler sırasında, şiddet, hastalık ve yetersiz beslenme koşullarına en fazla maruz kalanlar, özellikle çocuklar oluyor. Çatışma bölgelerinde yaşayanlar için durum daha da kötüleşiyor. Bu bölgelerde yaşayan yüzlerce çocuk eğitimsiz kalıyor, temiz suya erişemiyor ve büyük çoğunluğu beş yaşına gelemeden ölüyor. UNICEF; savaş sırasında veya sonrasında, çocuklara sağlık, beslenme, eğitim, güvenilir su temini gibi temel korunmayı gerektiren durumlarda yaptığı çalışmalarla tanınıyor. Dünyanın öncü çocuk savunucusu UNICEF; hayat kurtarmak ve çocuk haklarını korumak için yaptığı çalışmalara ek olarak, afet ve saldırılar karşısında savunmasız kalınmasına neden olan faktörler konusunda da araştırmalar yapıyor.

unicef ball la

Lea Seydoux #MAKEAPROMISE Galası'nda yer aldı.

Proje; savaş, hastalık, doğal afet gibi çocukların güvenlik ve sağlığını tehdit eden durumlarda UNICEF’e fon ve bağış sağlayarak, bu koşullara maruz kalan çocuklara acil yardım ulaştırmayı amaçlıyor. Louis Vuitton ile işbirliği sayesinde UNICEF’in sağlayacağı fonların; tüm dünyada çocuk haklarını savunmak, gerekli temel müdahaleleri yapmak ve hayatlarını kurtarmak için yapılan faaliyetlerde kullanılması hedefleniyor.

unicef louis vuitton

Gelin siz de hem çocuklar için pinky promise'inizi verin hem de Georges Vuitton'un icadıyla sözünüzü mühürleyin!

 

ETİKETLER: LOUİS VUİTTON , UNICEF , DAVİD BECKHAM , HEİDİ KLUM , LEA SEYDOUX