19 Temmuz 2018

Loewe'nin Yardımsever Fil Çantası

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Loewe

Loewe, Elephant Crisis Fund’a destek olmak için Knot On My Planet'le iş birliği kurdu. Bu vesileyle Kenya'nın kuzeyinden gelen Samburu kadınlarının yaptığı el işi boncuklar, markanın ikonik fil çantalarını süsleyecek.

Loewe

Loewe kreatif direktörü JW Anderson'ın fillerin korunmasına olan özel ilgisi, KOMP’un işgali durdurma, kaçakçılığı önleme ve fil dişi talebini sona erdirme amaçlı çalışmalarını gördükten sonra ortaya çıktı. Ve Doutzen Kroes da dahil olmak üzere, modada belli bir nüfuza sahip birçok insanı etkiledi. Anderson, KOMP aracılığıyla, fildişi krizinin Afrika ve Asya'nın ekosistemleri üzerindeki olumsuz etkisini öğrendikten sonra da, Save The Elephants ile yakın bir şekilde çalışan Samburu topluluğuyla iletişime geçti.

Loewe

Save The Elephants ve Wildlife Conservation Network’ün ortak girişimi olan Elephant Crisis Fund, KOMP tarafından da desteklenen Leonardo DiCaprio Vakfı ile iş birliği içinde çalışmaktadır. Çantalardan elde edilen gelirin tamamıysa, koruma girişiminde bulunan vakıflara dağıtılacak.

Loewe

Loewe, Samburu kadınlarının ürettikleri eşsiz boncuk işini daha iyi anlamak ve atölyedeki kadınlarla çalışmak için Kenya'ya gitti. Proje bundan 15 yıl önce, kadınların kendilerini ve çocuklarını korumak için ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda yapmış oldukları el sanatları yaşlı kadınlara ailelerini geçindirebilmeleri için uygun bir iş akışı sağlamış ve insan tacirlerinin evlerine zarar vermelerini engellemek için güç vermiştir.

Loewe

Boncuk işinin doğası gereği, Loewe çantaların üzerindeki her renkli boncuk zinciri eşsiz ve biricik. Samburu'nun kalbi Ol Malo'da sınırlı sayıda üretilen çantalara loewe.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Ünlü İsimlerden Loewe'ye Destek

ETİKETLER: LOEWE , ELEPHANT CRİSİS FUND , KENYA , SAVE THE ELEPHANTS