01 Aralık 2015

LMVH ve Repossi'nin İş Ortaklığı 

YAZI: SUZY MENKES

İtalyan mücevher markası Repossi, LMVH ile iş ortaklığına imza attı.  Büyük Fransız lüks şirketi LMVH, bu genç ve yaratıcı ruha sahip markanın azınlık hissesini satın aldı. 

15-12/01/4-jewellery-gaia-repossi-vogue-30nov15-antoine-doyen_b_426x639.jpg

Fotoğraf: Antoine Doyen 

2007'de henüz 21 yaşındayken markanın kreatif ve sanat direktörlüğü pozisyonuna getirilen Gaia Repossi; çağdaş sanat, mimari ve arkeoloji eğitimi almış. Alexander Celder, Cy Twombly ve Richard Serra gibi heykelcilik farkındalığı yüksek sanatçılara duyduğu ilgi,  brutalist ve minimalist hareketlere yönelmesinde ilham kaynağı olmuş.

15-12/01/6-repossis-white-noise-collection-vogue-30nov15-david-sims_b_426x639.jpg
Fotoğraf: David Sims 

Sonuç olarak mimari ve heykelcilikten ilham alan, özünde modernizm yatan eşsiz mücevherler ortaya çıktı. 

Bu senenin başında düzenlenen Condé Nast Uluslararası Lüks Konferansı'nda konuşan Gaia, modern kadına saygı duyan bir bakış açısıyla tasarlanmış mücevherler görmeyi dilediğini söylemişti. Anlamlı bir şekilde, kendi kuşağından Amerikan tasarımcılar Alexander Wang ve Joseph Altuzarra ile iş birlikleri yaptı.  

1920'de Turin'de kurulan Repossi, çağdaş tasarımıyla dört kuşak boyunca gelişerek büyüdü. Önceleri art deco'dan esinlenmiş tasarımları, sonra Gaia'nın Kuzey Afrika'daki Berberilerden esinlenen koleksiyonlarıyla devam etti.  

LMVH'nin yöneticilerinden Delphine Arnault, LMVH ile aynı öz değerleri taşıdığını düşündüğü Repossi'nin gelişimini desteklemekten dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

Suzy Menkes'in Gaia Repossi ile Condé Nast Uluslararası Lüks Konferansı Röportajı:

 Çeviri: Kardelen Berfin Kobyaoğlu

 

 

 

ETİKETLER: SUZY MENKES , LMVH , DELPHİNE ARNAULT , GAİA REPOSSİ , REPOSSİ