20 Haziran 2018

Levi’s Denim Atölyesi Cappadox Festivali'nde Gerçekleşti

levis

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Cappadox Festivali'nin sponsorlarından Levi’s, Kapadokya’nın doğal zenginliğinden ilham alan ve festivalin kendine özgü ruhunu besleyen üretken atölye çalışmalarıyla denime farklı bir boyut getirdi. Festivalin ilk gününde, denim pantolonlardan yaptığı heykeller, portreler ve tablolarıyla dikkat çeken Deniz Sağdıç'ın atölyesinde, katılımcılar denim şort ve ceketleri birer sanat eserine çevirme fırsatı buldu.

levis

Diğer günlerde ise el yapımı baskı ve tasarım ürünleri ile indigo boyama konusunda uzman grafik sanatçısı Celia Geraedts tarafından Amsterdam’da kurulan Blue Print, düzenlediği atölyeyle katılımcılarına geleneksel el sanatlarını güncel bir şekilde kullanarak tişört, bandana ve şallara farklı bir indigo boyama dokunuşu yapma imkanı sundu.

Bunun yanı sıra festival süresi boyunca, Cappadox Pazar Alanı’ndaki Levi’s standında bulunan Tailor Shop, kendi Levi’s ürünlerini getirenlere bu ürünleri ücretsiz kişiselleştirme hizmeti verdi. İstanbul ve Prag’dan gelen Levi’s terzilerinin rengarenk desenleri, eğlenceli rozetleri, etnik yamaları ve iplikleri festivalin bohem ruhunu yansıttı.

 

ETİKETLER: LEVİS , KAPADOKYA , FESTİVAL