16 Ekim 2018

Les Benjamins Yeni Mağazasını Nişantaşı'nda Açtı

DERLEYEN: ZEYNEP GÜR

les benjamins

Tasarımlarında hikayeleri, kültürleri ve gelenekleri harmanlayarak günümüz sokak modasına uygulayan Les Benjamins, ilk flagship mağazasını Nişantaşı’nda açtı. Çok markalı bir sokak modası, spor giyim, sanat ve teknoloji merkezi olan mağaza, şehre yeni ve özgün bir konsept getirecek. Akkavak Sokak 16 numaradaki 300 metrekarelik yeni Les Benjamins mağazası, alışveriş deneyimini yeniden yaratmayı hedefliyor. Bu felsefe, markanın fotoğraf makinesinin telemetresini çağrıştıran yeni logosu ve Bünyamin Aydın'ın yaşam boyu fotoğrafçılık tutkusunu da ifade ediyor.

les benjamins

Çevresel mimarlık stüdyosu FOOD New York ile yakın işbirliği içinde tasarlanan yeni mağaza, Bünyamin Aydın’ın kültür ve topluma olan bağlılığını yansıtıyor. Çağdaş moda, tasarım, fotoğrafçılık, teknoloji ve yeni yetenekleri desteklemeye ve sergilemeye odaklı mağaza aynı zamanda İstanbul’un kreatif çevrelerinin buluşabileceği ve yaratıcı sinerjiler paylaşabileceği bir mekan sunuyor. Dolayısıyla, asıl hedef uluslararası moda haritasına bir lüks konsept mağaza daha eklemek değil, ürünlerin düşünmeyi tetiklediği, yenilikçi ve yaratıcı deneyimler yaşamaya olanak verdiği benzersiz bir platform önermek oluyor.

les benjamins

“Burası bir keşif yeri. Buradan alışveriş yapmak zorunda değilsiniz. Sadece kendinizi eğitebilir, moda, teknoloji, tasarım ve girişimcilik gibi konularda bilgi edinebilirsiniz.” diyen Aydın, mağazanın İstanbul’un yaratıcı potansiyelini yansıtan ve güçlendiren ortak bir platform sunmak amacıyla panellere, atölye çalışmalarına ve etkinliklere ev sahipliği yapacağını da sözlerine ekliyor.

ETİKETLER: LES BENJAMİNS , YENİ MAĞAZA