19 Mart 2012

Legion d'Honneur 2012

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, bu yıl Vogue İtalya'nın Genel Yayın Yönetmeni Franca Sozzani'ye en üst düzey ve en seçkin Fransız nişanı olan Legion d'Honneur nişanını verdi. Élysée Sarayı'nda takdim edilen nişan töreninde Sarkozy'ye eşi Carla Bruni de eşlik etti.

Yapılan açıklamada “Franca Sozzani, moda dünyasının önemli bir filozofu ve Conde Nast'ta geçirdiği 25 yıl ise sanatsal ve finansal açıdan büyük bir başarının göstergesi. Yeni yetenekleri keşfetmek konusunda önemli bir role sahip. Moda dünyasının kapılarını diğer sektörlere açan ve bu sektörlerle sürekli bir sinerji yaratmasıyla farklılık yaratmış biri.  Modanın klasik düzeninden ayrılan, siyahi ve kıvrımlı figur gerçekliğine de Vogue İtalya'da yer veren cesur bir kadın. Fransız modası, bu İtalyan genel yayın yönetmenine moda dünyasına son yıllarda verdiği destek için teşekkür etmeli,” dendi.

Nişan seremonisinin ardından Franca Sozzani adına düzenlenen davetin konukları arasında Karl Lagerfeld, Domenico Dolce, Stefano Gabbana, Haider Ackerman, Viktor Horsting, Rolf Snoeren, ünlü fotoğrafçı Peter Lindbergh gibi isimler de vardı.Foto Galeri için tıklayın.

ETİKETLER: FRANCA SOZZANİ