20 Kasım 2019

Lady Diana'nın İkonik Beyaz Saray Elbisesi Açık Artırmada!

YAZI: ZEYNEP GÜR

lady,diana,elbise

Fotoğraf: Getty Images Turkey 

Prenses Diana'nın en ikonik elbiselerinden 'biri' açık artırmada! 1985 yılında John Travolta ile Beyaz Saray'da dans ederken giydiği Victor Edelstein imzalı o kadife elbisenin yakında başka bir sahibi olacak. Lady Di'nin ikonik elbisesinin vintage parçalar üzerine yoğunlaşan müzayede evi Kerry Taylor Auctions tarafından düzenlenecek açık artırmada 340 bin sterline satılacağı tahmin ediliyor.   

Müzayede evi merakla beklenen açık artırmayla ilgili şunları söylüyor: “Victor Edelstein, yaklaşık 11 yıl boyunca Lady Diana için sayısız elbise tasarladı. Prenses bu modeli tasarımcının stüdyosunda görüp, gece mavisi versiyonunu istedi." 

Beyaz Saray elbisesi için açık artırma fikrini sunan kişi Prenses Diana'nın ta kendisiydi üstelik. Lady Diana, AIDS ve göğüs kanseri kurumları için bağış toplayabilmek adına imza elbisesinin açık artırmada sunulmasını istemişti. Dolayısıyla, Prenses Diana'nın Beyaz Saray elbisesi ilk kez açık artırmada sunulmuyor; ikonik parça, 1997 yılında gerçekleşen bir müzayedede 170 bin sterline satılarak, John Travolta'nın Saturday Night Fever takımını saniyeler içinde geçmişti. Daha sonra 2013 yılında gerçekleşen 'Fit For A Princess' müzayedesinde de yeniden satılmıştı. 

Yaşadığı süre zarfı boyunca iyilik kotasını fazlasıyla doldurmuş olmasına rağmen ölümünden 22 yıl sonra bile dünyayı daha iyi bir yer yapmak için çabalayan başka bir prenses daha var mıdır? Pek sanmıyoruz. 

ETİKETLER: LADY DİANA , PRENSES DİANA , JOHN TRAVOLTA