05 Ekim 2018

Lacoste Yeni Kreatif Direktörünü Gururla Sunar: Louise Trotter

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Lacoste, Louise TrotterFotoğraf: Cyril Masson/Lacoste

Lacoste, 85 yıllık tarihinde ilk kez, kreatif ekibinin başına bir kadın tasarımcıyı getirdi. Fransız spor giyim markasının yeni kreatif direktörü, geçtiğimiz Temmuz ayında Joseph’teki 9 yıllık kariyerini noktalayan Louise Trotter oldu.

İngiliz tasarımcının ilk koleksiyonu, önümüzdeki hafta gerçekleşecek Paris Moda Haftası'nda izleyicilerle buluşacak. Verdiği bir demeçte tasarımcı: “Lacoste gibi ünlü ve köklü bir Fransız markasına katılmanın mutluluğunu yaşıyorum. 85 yıldır modern şıklık anlayışının en önemli temsilcilerinden olan Lacoste’un marka mirasına  katkıda bulunacak olmaktan dolayı gurur duyuyorum” dedi.

Moda yorumcuları Trotter’in, Lacoste için yeni oyun planları hazırlaması gerektiği görüşünde. 2010-2018 yılları arasında Felipe Oliveira Baptista ve 2005-2009 yıllarındaysa Christophe Lemaire gibi birbirinden yetenekli yaratıcılarla, iyi işlere imza atan Lacoste’un, Trotter ile yapacağı işler merakla bekleniyor.  

Lacoste Grubu Başkanı Thierry Guibert “Louise ile çalışmaya başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Sahip olduğu çizgisi, malzemelere yönelik vizyoner yaklaşımı ve teknik konulara olan hakimiyeti, koleksiyonlarımızın konumunu daha da güçlendirecek” dedi.

ETİKETLER: LOUİSE TROTTER , LACOSTE