18 Kasım 2014

Kırmızı & Siyah

YAZI: ZEYNEP SEREN İLKAN

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen GQ Türkiye Men of the Year ödül töreni yılın erkekleri kadar davete katılan kadınlarıyla da konuşulmaya devam ediyor. Geceye şık kıyafetleriyle damga vuran ünlü isimler için gecenin iki rengi vardı! Kırmızı ve siyah...Biz de sizin için farklı tarzlardaki gecenin en başarılı kırmızı ve siyahlarına yakından baktık. 

 

Serenay Sarıkaya

GQ Türkiye Men of the Year ödül töreninin tek kadın kategorisinde "Yılın Kadını" ödülünü alan Serenay Sarıkaya, seçtiği kırmızı neo-feminen tarzdaki Hakan Yıldırım elbisesiyle de yılın kadını olduğunu gösterdi. Sıkıca toplanmış at kuyruğu, abartısız makyajı, yokmuş gibi duran ojeleriyle kırmızı elbisesini daha da ön plana çıkaran Serenay, ayakkabı seçimini siyah üzerine beyaz çiçek motifli Christian Louboutinlerden yana kullanmıştı. Kırmızı stilini Bulgari küpeleri ve yüzüğüyle tamamlayan güzel oyuncu büyük beğeni topladı.

 

Meryem Uzerli

"Yılın Adamı" seçilen Halit Ergenç'e ödülünü vermek için sürpriz yapan Meryem Uzerli de gecenin kırmızıya hakkını veren bir  diğer ismiydi. Sempatikliği ve sahnede yaptığı esprileriyle olduğu kadar tarzıyla da herkesin içini ısıtan Meryem Uzerli, Serenay Sarıkaya'ya kıyasla daha klasik bir elbise seçimde bulunmuş, kırmızı elbisesini kombinlediği kırmızı ayakkabıları ve kırmızı ojeleriyle baştan aşağı kırmızılara teslim olmuştu. Düz fönlü kısa saçlarıysa klasik tarzına modern bir hava katmış.

 

Bergüzar Korel

Bergüzar Korel'in iki parçadan oluşan siyah elbisesi de gecenin en çok konuşulan elbiselerindendi. Düzgün fiziğiyle elbisenin hakkını veren Bergüzar Korel, ensesinde topladığı topuzu, eline aldığı siyah çantası ve siyah ayakkabılarıyla gece boyunca gözleri üstüne toplamayı başardı.

 

Gecenin bir diğer siyahlara bürünen ünlüsü ise Tuba Büyüküstün'dü. Tuba Büyüküstün, neo-feminen tarzdaki tulum seçimiyle herkesi şaşırtırken bir yandan da büyülemeyi başardı. Tulumun transparan kolları hiçbir dekoltesi olmayan kıyafetine gizem katmış, kıyafetini aynı Bergüzar Korel gibi siyah çanta, siyah ayakkabılar ve siyah ojeleriyle kombinlemişti. 

 

Geceden fotoğraflar için tıklayın.

ETİKETLER: KIRMIZI & SİYAH , GQ TÜRKİYE , SERENAY SARIKAYA , MERYEM UZERLİ , BERGÜZAR KOREL , TUBA BÜYÜKÜSTÜN