29 Nisan 2011

Kim ne dedi?

Yılın düğünü sonunda gerçekleşti. Kate Middleton'ın gelinliği hakkındaki söylentiler de böyle son buldu. Peki Sarah Burton'ın yaptığı gelinlik ve Middleton'ın genel görünümü hakkında diğer tasarımcılar neler dedi?

Karl Lagerfeld: "Çok şık ve zarifti. Gelinlik klasikti ve Westminster'ın dekoruyla çok uyumluydu. Bana Kraliçe Elizabeth'in gelinliğini anımsattı. Dantel de çok yakışmıştı."

Christian Lacroix: "Düşündüğümden çok daha yalın ve güzel bir elbise. 1956 Grace Kelly ve 1947 Kraliçe Elizabeth gelinliklerinin bir kombinasyonu gibiydi. Prens William da üniforma içinde çok yakışıklı duruyordu."

Hubert de Givenchy: "Kate'in yüzünün güzelliğini çıkarması için seçilen duvağı çok beğendim. Sarah Burton da çok isabetli bir seçim oldu."

Nina Ricci'den Peter Copping: "Göz alıcı, sade ve mutlu bir gelin gördük."

Donatella Versace: "Kate'in elbisesi fevkalade. Zarafeti tam kraliyete yakışır biçimdeydi."

Viktor & Rolf: "Saçının doğal akışı ve taç çok uyumluydu. Heyecanı ve mutluluğu yüzünden okunacak kadar samimi biri."

Elie Saab: "Çok şık ve rafine bir elbiseydi. Stilini çok iyi yansıtıyor. Biraz daha uzun kuyruklu ve hacimli olmasını isterdim ama."

Kenzo'dan Antonio Marras: "McQueen yerinde bir karar. Geleneksel ritüellerle güncel modanın tam bir sentezi gibiydi. Üstelik çok İngilizdi."

Mark Badgley&James Mischka: "Kate'in proporsiyonlarını çok iyi ortaya koyan bir gelinlikti. Sarah Burton, zamanın ruhunu çok iyi yakalamış. Kate'i ilk gördüğümüzde tüylerimiz diken diken oldu."

H&M Tasarım Direktörü Ann-Sofie Johansson: "Gelin buketi pek çok geline ilham kaynağı olacak kadar zarif. Tıpkı Kate'in kendisi gibi."

Alexis Mabille: "Çok klasikti. Saf ve şık. Grace Kelly'nin elbisesini anımsattı bana da. Biraz daha modern yorumuydu."

Denis Basso: "Gelinliğe bayıldım. Günümüzün gelinini anlatıyordu görünüm. Dantel işlemeler ve buket yeni bir trend yaratacak."

 

ETİKETLER: KATE MİDDLETON