31 Ağustos 2016

Kenzo'nun MTV'de Yarışabilecek Parfüm Reklamı

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Yenilikçi, genç, dinamik ve farklı. Dijital çağda hayat kurtaran tüm bu özellikler Kenzo'nun çifte vizyonu Carol Lim ve Humberto Leon'da var. Her zaman dikkat çeken, çok konuşulan ve daha önce denenmemiş işbirliklerine imza atıyorlar. Bu kural Kenzo'nun yeni parfümü için de bozulmuyor. Bugüne kadar Kenzo parfümlerinin kampanyası oldu ama bir reklam filmi hiç çekilmedi. Kenzo, ilk parfüm reklamını ünlü yönetmen Spike Jonze'a emanet etti ve ortaya muhteşem bir iş çıktı.

Kenzo

Vanity Fair yazarı Kyle Munzenrieder, Kenzo’nun ilk parfüm reklamı için şöyle diyor: "MTV Video Music Awards’un en iyi klip ödülü sahibini bulmuş olabilir ama üzgünüm, Kenzo’nun klibi daha iyi." Başrolde Margaret Qualley'in ve kamera arkasında Sia'nın Chandelier klibinin koreografı Ryan Heffington olunca, Munzenrieder'ın görüşüne katılmamak elde değil.

Parfüm kampanyalarında ve reklamlarında görmeye alıştığımız seksi ve cazibeli kadın algısını bozmaya çalışan Kenzo, sürprizli, eğlenceli, tutkulu ve özgür bir kadın profili çizerek, gelmiş geçmiş en özgün parfüm kampanyası üvanını sizce de hak etmiyor mu?

ETİKETLER: KENZO , PARFÜM , CAROL LİM VE HUMBERTO LEON , RYAN HEFFİNGTON , MARGARET QUALLEY , SPİKE JONZE'