15 Kasım 2018

Kendi Parçanı Kendin Tasarla: Gucci'nin Yoruma Açık Kazakları

YAZI: ZEYNEP GÜR

gucci

İllüstrasyon: Ashley Longshore

Gucci'nin, tüketicilere beğendikleri ürünleri özelleştirme imkanı sunan 'Do It Yourself/ Kendin Yap' akımı, çantalarla başladığı serüvenine "ABCDEFGUCCI" hırkalarını da ekliyor. Amber Vittoria, Angela Deane, Ashley Longshore, Brianda Stuart, Isabella Cotier ve Marc Burkhardt gibi sanatçıların kendilerine has çizim teknikleriyle özelleştirdikleri 'Do It Yourself' kazakları seyircinin yüksek beğenisine sanatsal bir perde aralığından sunuluyor. 

gucci

İllüstrasyon: Brianda Stuart

Özel bir örgü tekniğiyle tasarlanan yoruma açık kazaklar dört farklı renk seçeneğiyle geliyor; yeşil, mavi, kırmızı ve beyaz. Üzerinde dev alfabetik harflerin yazılı olduğu karakter sahibi kazaklara kişisel bir dokunuşta bulunmak isteyenlere Gucci bu hakkı sonuna kadar veriyor.

18-11/15/angeladeane1.jpg

Fotoğraf: Angela Deane

Angela Deane'in Gucci kazakları giyen dost canlısı hayaletleri, Isabella Cotier'nin portre odaklı optimist illüstrasyonları ve Marc Burkhardt'ın zengin detaylarla süslü goril ve kaplan çizimleri, tekrara düşmeyen, aksine tamamen farklı telden çalan ögelerle dolu. İşte bu noktada tüketici psikolojisi devreye giriyor; yani Gucci tüketicilerine de birer sanatçı edasıyla yaklaşarak 'Do It Yourself/ Kendin Yap' opsiyonunu sunuyor. Gucci'nin, alfabetik harflerle örülü oyun parkında sanatçı olun ya da olmayın; herkese yetecek kadar yer var!

ETİKETLER: GUCCİ , DIY , MARC BURKHARDT , İSABELLA COTİER , ANGELA DEANE