F

07 Şubat 2019

Kendall Jenner Cilt Sorunu Akne ile Nasıl Başa Çıkıyor?

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Kendall Jenner

Fotoğraf: Instagram/@kendalljenner

Yüksek moda sahnesinde yıldızlaşan, dünyaca ünlü modaevlerinin kampanyalarını süsleyen bir süpermodelin korkulu rüyasıdır cilt rahatsızlıkları. En ufak bir sivilce bile gününü, motivasyonunu hatta projelerini berbat edebilir. Süpermodel ve cilt rahatsızlığı... Aynı cümlede yan yana duramayacak gibi görünseler de, elimizde Kendall Jenner örneği var.

14 yaşından bu yana ciddi bir akne sorunuyla boğuşan Kendall, ergenlik dönemini nasıl yaşadığını hatırlamak dahi istemiyor. Bir dergiye verdiği son röportajda o süreci 'korku ve endişe dolu' olarak tanımlıyor. "Kendime olan güvenimi yerle bir etti. Bu süreçte insanlar da çok acımasız davranıyorlar. Yüzünüzde tek bir sivilce çıkınca bile alay konusu olabiliyorsunuz." 

Bu durumdan dolayı günlerce ağlamış Kendall. Psikolojisi bir hayli bozulmuş. "Günün sonunda bir süper kahraman değilim, ben de insanım" diyor. Üstelik akne ile mücadelesi hala devam ediyor. Tamamıyla geçmese de, çoğunu yenmiş. İyi bir cilt bakımırutini bulmuş ve her gün uyguluyor. Cilt sağlığı için psikolojinizin iyi olması gerektiğini belirtiyor. "Yapılan eleştirilere kulak asmayın. Kabullenin, kendinizi sevin ve kendinize güvenin. Bu en önemlisi."

Kendall Jenner Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Gerçek

 

ETİKETLER: KENDALL JENNER , AKNE , SÜPERMODEL