22 Ocak 2019

Kendall Jenner: Akne ile Savaşmak Benim için Yıpratıcı Oldu

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Kendall Jenner, akneFotoğraf: @kendalljenner

Kendall Jenner, bu ayın başlarında, ‘en saf hikayesini’ paylaşacağını söyleyerek, ciddi bir konu hakkında konuşacağını melodramatik bir şekilde duyurmuştu. 23 yaşındaki model, Proactiv ile yaptığı son güzellik sözleşmesi nedeniyle aldığı tepkilere, Instagram aracılığıyla cevap verdi. Karşınızda Kendall'ın en samimi açıklamaları.

"Dünyada daha büyük problemler yaşanırken, benim için sivilcelerden muzdarip olmak zayıflatıcıydı. Ergenliğimden beri uğraştığım bir şeydi ve endişeli, çaresiz ve güvensiz hissetmeme neden oldu. İnsanlar olarak, güvensizliklerimizi yeterince paylaştığımızı sanmıyorum. Çünkü mükemmelin, standart sayıldığı bir zamanda yaşıyoruz. Yaşamımızı çevrimiçi olarak iyileştirebilme ve göndereceğimiz güzel anları seçme imkanımız var. Daha genç bir nesle her şeyin mükemmel olmadığını göstermek istiyorum."

"Sivilcelerim hakkında güvensiz olmak bana duyarsız bir cilt verdi, bu yüzden sayısız seçeneği denedikten sonra, cildimi temizlemede yardımcı olan bir şey buldum. Uzun bir yolculuk oldu ama ben cildimin şu an olduğu yer için heyecanlıyım. Makyajsız halime güvenerek bunu paylaşabileceğim günü düşünemezdim. Amacım cilt olumlama hakkında bir diyalog başlatmak."

ETİKETLER: KENDALL JENNER , AKNE , KARDASHİAN AİLESİ