16 Eylül 2018

Kate Moss'un Gençlik Fotoğrafları Bu Kitapta!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Kate Moss

Fotoğraf: Mario Sorrenti

Yıl 1993. Dönemin en meşhur filmleri Jurassic Park ve Groundhog Day. Müzik listeleri Bjork, Radiohead ve Suede ile çalkalanıyor. Otomobil sektöründe Citroën oldukça popüler. Moda dünyasıysa Londra'nın güneyindeki Croydon’dan gelen 19 yaşındaki Kate Moss’u konuşuyor. Süpermodel olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Moss şanslı. 1991 yılında yolu ünlü fotoğrafçı Mario Sorrenti ile kesişiyor. Bu buluşma hem profesyonel bir işbirliğine, hem de tutkulu bir aşk hikayesine dönüşüyor. Phaidon yayınevinden bu ay raflara çıkan 'Kate' kitabı da, zamanında yaşanmış aşk hikayesinin en özel tanığı. Kate Moss'un daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış gençlik fotoğraflarını gün yüzüne çıkarıyor.

Kate Moss

Fotoğraf: Mario Sorrenti

"Kate'in güzelliğinden kalbim duracaktı! Büyülendim..."

"Yanında oturduğumu hatırlıyorum. Güzelliğinden kalbim duracaktı. Büyülendim!" diyor, Mario Sorrenti. İlk tanıştıkları anı böyle tarif ediyor. Yaşadıkları aşkın getirdiği güven duygusu Sorrenti'nin çektiği fotoğraflara da yansıyor. Bir karede Moss'u uyurken görüyorsunuz, diğerinde duş alırken, bir başka fotoğraftaysa Nintendo Gameboy oynuyor.

Kate Moss

Fotoğraf: Mario Sorrenti

O dönem çekilen fotoğraflar Calvin Klein'ın da dikkatinden kaçmıyor. Öyle ki, Obsession parfümünün kampanyasında Moss'un tercih edilmesine neden olarak, Sorrenti & Moss birlikteliğinden doğan bu özel kareler gösteriliyor. 

Kate Moss

Fotoğraf: Mario Sorrenti

Bu kitapta yer alan 50 fotoğraf daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış ve Kate Moss'un görüp görebileceğiniz en doğal hallerine flaş patlatıyor.

Kate Moss'un İkonik Stilinden Neler Öğrendik?

ETİKETLER: KATE MOSS , MARİO SORRENTİ