30 Nisan 2019

Kate Middleton Artık Bir Şövalye!

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Kate middleton, prens william

Fotoğraf: Getty Images Turkey

29 Nisan 2011. Aranızda bu günü hatırlayanlarınız çoktur. Hatta ‘Unutmak ne mümkün!’ diyenleriniz de. Kate Middleton ve Prens William’ın Westminster Abbey'de gerçekleşen masalsı düğününün üzerinden, bugün itibariyle tam sekiz yıl geçti. Sekiz yıl içerisine birçok kraliyet görevi ve nişanı sığdıran Kate Middleton'ın en özel hediyesi, sekizinci yılın şerfine Kraliçe Elizabeth'ten geldi. Cambridge Düşesi Kate Middleton artık bir şövalye!

kraliçe elizabeth, kate middleton

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Buckingham Sarayı'nın yaptığı açıklamaya göre, Kraliçe  2. Elizabeth, Cambridge Düşes'ini ‘Dame Grand Cross of the Royal Victorian Order’ olarak atadı. Peki bu ne demek oluyor? Aslında bu unvan, 1896 yılında Kraliçe Victoria tarafından, “doğrudan ona yardım eden ya da onu İmparatorluğun genelinde temsil eden kişilere, kişisel olarak teşekkür etmek ve onur vermek” için kurulan şövalyelik düzeni. Aynı zamanda hükümete verilen hizmetleri tanımak için kullanılır ve kraliçenin şahsen vermiş olduğu unvanlar arasında en yüksek rütbedir.

Kate Middleton’a ek olarak, bu unvana sahip olan diğer kraliyet ailesi üyeleri arasında, 2012'de atanan Cornwall Düşesi Camilla; 2010 yılında atanan Wessex Kontesi Sophie ve 2017 yılında atanan Edinburgh Dükü -yani Kraliçe Elizabeth'in kocası- Prens Philip bulunuyor. 

Prens William ve Kate Middleton'ın Kraliyet Mutluluğu

ETİKETLER: KATE MİDDLETON , KRALİÇE ELİZABETH , İNGİLİZ KRALİYET AİLESİ , PRENS WİLLİAM , DAME GRAND CROSS OF THE ROYAL VİCTORİAN ORDER